Bülent Ersoy'un Acı Günü

Bülent Ersoy ile olan yakınlığı ile bilinen  Zeki Çetin, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayata veda etti. Sevenleri yas içerisinde.

Bülent Ersoy'un Acı Günü

Türk sanat müziğinin usta isimlerinden bir yıldız daha kaydı.

Bülent Ersoy ile olan yakınlığı ile bilinen  Zeki Çetin,  bir süredir  hastanede koronavirüs tedavisi gördüğü bilinmekteydi. Usta isim Zeki Çetin'in ölüm haberi ile sanat dünyası adeta yasa boğuldu. Birbiri ardına gelen taziye mesajları  paylaşıldı. Türk sanat müziğinden  bir  yıldızın  daha  bu dünyadan  göçtüğü  haberi  sevenleri tarafından doğrulandı.   

 Ne  yazık ki usta besteci Zeki Çetin, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yakın arkadaşının ölüm haberini  alır almaz üzüntü ile yıkılan Bülent Ersoy ise yaptığı paylaşımda "Derin üzüntü yaşıyorum. Notalar, güfteler ve besteler sensiz kaldı" diyerek acısını paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde  yapmış olduğu koronavirüs testi pozitif çıkan ünlü besteci  giderek durumu ağırlaşınca yoğun bakıma kaldırılarak entübe edilen 81 yaşındaki usta sanatçı ve işletmeci Zeki Çetin  ne yazık ki tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

"Derin Üzüntü Yaşıyorum"

 dostu Zeki Çetin'in ölüm haberini alan ve derin bir yiyorsa bulunan,  Diva Bülent Ersoy ise  beraber çektirdikleri bir fotoğrafı Instagram hesabından paylaşarak acısını  paylaştı.   Bülent Ersoy yapmış olduğu paylaşımda "Bugün sadece musikiye büyük emekler vermiş bir sanatçıyı değil; önce dostum, sonra can arkadaşımı tüm dünyanın başına musallat olmuş virüs yüzünden kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Sofrası bol, gönlü gani, insan sever insan Zeki ağabeycim. Mekanın cennet , melekler yoldaşın, kabrin nurla dolsun. Notalar, güfteler, besteler sensiz kaldı" ifadelerini kullanarak acısını dile getirdi.

Zeki Çetin Kimdir?

17 Kasım 1940 Karabük'te dünyaya  gözlerini açan Zeki Çetin, 1968 yılında Hafta Sonu Gazetesi'nin Altın Ses Yarışması'nı  kazandı ve kazanmış olduğu bu yarışma ile sanat dünyasına girdi. Sahne ve albüm çalışmaları yapan sanatçı, uzun yıllar işletmecilik yaptı.  Usta isim  işletmesinde ünlü isimleri sahneye de çıkardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER