6 Ocak Hangi Burç?

6 Ocak hangi burca denk gelmekte? 6 Ocak gününde doğanların karakteristik özellikleri neler? 6 Ocak tarihinde yaşanan önemli olaylar neler?

6 Ocak Hangi Burç?

22 Aralık ve 21 Ocak arasındaki zaman diliminde doğan bütün kişiler Oğlak burcu ve özelliklerine sahip olurlar. Oğlak burcu olan bireylerin tümünün sık çalışma gerektiren işleri tercih ettikleri ve müsait zamanlarına denk gelmenin mümkün olmadığı söylenebilir. Oğlak burçlarının sevmediği durumlardan biri de yoğun değer verdikleri vakitlerinin boşa gitmesi. Bu kişiler boş zamanlarını dinlenmektense kendini geliştirecek olan aktiviteler ile değerlendirmeyi tercih ederler. Bu denli yoğun bir hayata sahip olmak ise Oğlak burcuna mensup olan kişilerin duygusal anlamda utangaç kişilikleri ile birleşerek insanlarla sosyal sosyal ilişkiler kurmalarında güçlük yaşamalarına sebep olmaktadır. Bu tür bağlar kurmakta zorlansalar da Oğlak burçları çok güvenilir kişilerdir ve kurulan ilişkilerde güven ve doğruluk esas alındığı sürece arkadaşlık veya aşk hayatı fark etmeksizin tüm ilişkilerde daima sadakat gösterirler. Bu kişiler ilişkilerde oluşturdukları güven ve sadakat ortamı dolayısı ile asla yalnız kalmazlar. 6 Ocak tarihinde dünyaya gelen tüm insanlar Oğlak burcuna mensup olurlar ve bu kişiler sırlar hususunda tam bir kapalı kutudurlar. Sırrınız bu kişilerden asla dışarı çıkmaz fakat karşılığında sizden bu konuda güveninizi açık şekilde yansıtmanızı talep ederler. Bu kişiler çelik gibi bir iradeye sahip, değerlerine bağlı ve gelenekçi ve bu hususta çok ciddi bir yapıya sahip olabilirler.

6 Ocak Tarihte Bugün Neler Oldu?

6 Ocak 1838 tarihinde ünlü mucit Samuel Morse, uzaktan iletişimde yeni bir çağı başlatan telgrafı halka tanıttı. 1852 yılı 6 Ocak gününde görme engellilerin okuma ve yazması için alfabe icat eden Louis Braille hayata gözlerini yumdu.

1896 yılında bugün, Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden ilk yerli uçağın tasarım ve üretimini yapan Türk pilot Vecihi Hürkuş dünyaya geldi.

6 Ocak 1912’de New Mexico Amerika Birleşik Devletleri’ne 47. eyalet olarak dahil oldu.

6 Ocak 1919 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin 26. başkanı Theodore Roosevelt vefat etti.

1926 yılında bugün İstanbul'un nüfusu 1.022.495 kişi olarak açıklandı.

1929 yılı 6 Ocak tarihinde Yugoslavya Kralı I. Aleksandar parlamentoyu dağıtarak ülkenin yönetim şeklini askeri diktatörlüğe çevirdi.

1955 yılında ise 6 Ocak günü On İki Adanın karasuları sınırlarının belirlenmesi hususunda Yunanistan ile görüşmelerin başlangıcı yapıldı.

1956 yılında Kanada’da 6 Ocak günü yapılan hava gösterisi yarışmalarını Türkiye 1. olarak tamamladı.

Ayrıca Füsun Öztoprak ve Pascal Nouma da 6 Ocak doğumludur.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER