2021 Yılında Netflix'te Yayınlanacak Yeni Türk Dizi ve Filmleri Belli Oldu!

Netflix, 2021 yılında Cem Yılmaz, Kıvanç Tatlıtuğ, Haluk Bilginer, Cansu Dere, Çağatay Ersoy, Burcu Biricik, Engin Günaydın gibi sevilen oyuncuların olduğu yeni dizi ve film projelerine imza attı. İşte o dizi ve filmlerin konuları...

2021 Yılında Netflix'te Yayınlanacak Yeni Türk Dizi ve Filmleri Belli Oldu!

Karantina döneminde olmamızla birlikte dizi ve film platformlarına olan ilgi giderek arttı. Bu platformları arasında en çok kullanıcıya sahip olan Netflix, 2021 yılına damga gibi vuracak yeni projelere imza attı. Cem Yılmaz’dan Kıvanç Tatlıtuğ’a, Haluk Bilginer’den Engin Günaydın’a, Gökçe Bahadır’dan Cansu Dere’ye, Çağatay Ulusoy’dan Burcu Biricik’e kadar pek çok popüler ismin yer alacağı dizilerle ilgili detaylara haberimizde yer verdik.

Exxen ile rekabet etmeye başlayan Netflix, yeni yılda izleyicilere pek çok dizi ve film seçeneği sunacak. Sizler için, Netflix’in 2021 yılında çıkaracağı dizi ve filmleri derledik. Haberimizin devamında bu dizi/filmlerin oyuncularını, yönetmenlerini, dizi/filmin konusunu öğreneceksiniz.

AZİZLER FİLMİ KONUSU NE?

8 Ocak’ta yayına giren kara mizah filmi Azizler’in kadrosunda Engin Günaydın, Haluk Bilginer, İrem Sak, Öner Erkan, Binnur Kaya yer alıyor. Durul Taylan ve Yağmur Taylan’ın yönetmenliğini yaptığı filmde hayatından hiç mutlu olmayan Aziz isimli bir adamın başından geçenler ele alınıyor.

50 METREKARE DİZİSİ KONUSU NE?

Yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı, Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt, Yiğit Kirazcı, Kürşat Alnıaçık, Özgür Emre Yıldırım gibi isimlerin rol alacağı drama dizisi 50 Metrekare, 27 Ocak 2021’de yayına girecek.

Gölge adındaki karaktere Engin Öztürk can verecek ve Gölge’nin çocukluğuna dair hiçbir şeyi hatırlamıyordur ve o zamanlardan hatırladığı tek kişi olan Servet’in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğunda yaşadığı şeyleri hatırlamaya çalışan Gölge, hayatının bir kurgu olduğunu fark eder.

MÜCADELE ÇIKMAZI DİZİSİ KONUSU NE?

15 Mart 2021 tarihinde yayınlanacak olan dram dizisi Mücadele Çıkmazı’nda Çağatay Ulusoy, Selen Öztürk, Turgay Tanülkü, Ersin Arıcı, Emir Ali Doğrul rol alacak. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı bu dizide Çağatay Ulusoy, Mehmet adında bir kağıt toplayıcısını canlandıracak ve bu karakter Ali adında bir çocukla şans eseri tanışıp dostluk kuracak. Zorlu hayatını sürdürmeye çalışan Mehmet, Ali’nin ailesini bulmak için uğraşacak.

FATMA DİZİSİ KONUSU NE?

Burcu Biricik, Uğur Yücel, Cansu Dere, Nihal Yalçın ve Gökçe Eyüboğlu gibi isimlerin yer alacağı ve Özer Feyzioğlu’nun yönetmenliğini yapacağı Fatma dizisinde temizlik işçisi olan Fatma’nın kocası Sefer’in ortadan kaybolmasıyla çeşitli kaosların içine sürüklenmesi konu alınacak. Bu olaylardan sonra Fatma’nın geçmişi yüzüne bir tokat gibi çarpacak.

ERŞAN KUNERİ DİZİSİ KONUSU NE?

Yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu Cem Yılmaz’ın yapacağı komedi dizisi Erşan Kuneri’nin kadrosu ve yayın tarihi henüz netleşmedi.

1975’li yıllarda geçecek olan dizide G.O.R.A’nın ve Arif v 216 efsanevi karakteri olan Erşan Kuneri’nin yapımcılığını üstlendiği farklı kategorilerdeki filmler ele alınacak. Dizi 8 bölümden oluşacak.

BİR DENİZALTI HİKAYESİ DİZİSİ KONUSU NE?

Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde olacağı aksiyon dizisi Bir Denizaltı Hikayesi’nde Cansu Çoban, Atasay Koç, Jason George, Sami Berat Marçalı yer alacak ve dizinin yönetmenliğini Tolga Karaçelik yapacak.

Denizaltı araştırmasına katılan Arman karakterini Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandıracağı bu dizide, bütün dünyayı kaosa sürükleyecek olan bir afetten sonra askeri bir denizaltıya binmek zorunda kalan Arman ve ekibi ele alınacak. Arman ve ekibinin yaşadığı zorlu süreçleri göreceğimiz bu dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

PERA PALAS'TA GECE YARISI KONUSU NE?

Hazal Kaya’nın başrolünde yer alacağı Pera Palas’ta Gece Yarısı macera türünde sergilenecek. Yönetmenliğini Emre Şahin’in yapacağı Pera Palas’ta Gece Yarısı, Charles King’in aynı adı taşıyan romanından esinlenerek ekranlara uyarlanacak. Genç gazeteci Esra’nın hayatını anlatan dizide Esra’nın önüne aniden bir kapı açılır ve bu kapıdan içeri girdiğinde kendisini 1919 yılında bulur. Esra’nın buradaki görevi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e kurulacak olan suikastı engellemektir.

SEN HİÇ ATEŞ BÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ KONUSU NE?

Drama ve komedi türünde yayınlanacak olan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü dizisi Yılmaz Erdoğan’ın aynı isimli tiyatro oyunundan uyarlanacak. Kadrosunda Ecem Erkek, Atakan Çelik, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alacak ve yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu yapacak. 1948 yılında doğan Gülseren’in hayatını ele alacak olan dizi bulunduğu çevreye adapte olmaya çalışan bir aileyi ve dönemin Türkiye’sini anlatacak. Dizinin yayın tarihi henüz netleşmedi.

BENİ ÇOK SEV DİZİSİ KONUSU NE?

Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini yapacağı dram dizisi Beni Çok Sev’de Ercan Kesal, Sarp Apak, Songül Öden başrollerde yer alıyor. Musa 14 yıldır hapishanede yatmaktadır. Bir günlüğüne gardiyan Sedat refakatinde hapishaneden çıkar ve yıllardır kendisinden gizlenen gerçekleri öğrenir. 2021 yılında piyasaya oldukça iddialı bir ekiple ve senaryoyla girecek olan Beni Çok Sev dizisinin 2021 yılının başlarında yayınlanması bekleniyor.

KOD ADI: KULÜP DİZİSİ KONUSU NE?

Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci’nin başrolleri paylaşacağı dram dizisinde 1955’li yıllarda popüler bir gece kulübünde çalışan ve hapishaneden yeni çıkan Mathilda ve varlığından haberi olmadığı kızı Raşel’in hayatı ele alınıyor. Şimdilik Kod Adı: Kulüp olarak bilinen dizinin henüz adı kesinleşmedi ve yayın tarihi belli olmadı.

NETFLİX UYSALLAR DİZİSİ KONUSU NE?

Yönetmenliğini Onur Saylak’ın yapacağı dram dizisi Uysallar’ın ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Uysal ailesinin birbirlerinden gizli olan yaşantısını konu alan Uysallar dizisi Ay Yapım imzası taşıyor. Hakan Günday’ın senaristliğini yapacağı dizinin oyuncu kadrosu henüz netleşmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER