İster SGK Bağkur'lu olsun, ister olmasın! Kadın, erkek, yaşlı, ev hanımı ve çocuklara düzenli maaş ödenecek

Kadın, erkek, yaşlı, ev hanımı ve çocuklara devlet tarafından yardım parası ödenmeye devam ediyor. Bizde detayları haberimizde verdik.

Güncel 09.12.2022 - 08:23 09.12.2022 - 08:28 Alp Eren

Kadın, erkek, yaşlı, ev hanımı ve çocuklara düzenli maaş ödenecek... İster SGK Bağkur'lu olsun, ister olmasın! Çocuklar üzerinden alınan yardımların büyük önemi vardır. Belli aralıklarla alınabilecek olan aylık fırsatı oldukça kapsayıcı olmaktadır. Kişi ister SGK primi ödemesini yapmış olsun ister olmasın destek alması mümkün olacak. Yapılan çalışmaların tamamlanmasından sonra verilen desteklerin kapsamında ve tutarlarında birtakım iyileştirmeler yapıldı.

Düzenli Maaş Destekleri Hakkında

Devlet tarafından verilen desteklerde tek seferlik olanlar olduğu kadar düzenli ödemeler şeklinde gerçekleşenler de bulunmaktadır. Ancak burada unutulmaması gereken husus düzenli ödemelerin yalnızca güvenceden yoksun olan vatandaşlara yönelik olduğudur. Bunun dışında bazı desteklerden herkes faydalanabiliyor. Bunlar gelir düzeyi oranında sağlanan desteklerdendir. Ailenin kazancına bağlı olarak destekler de değişmektedir.

Maaş destekli olarak alınabilecek ödemelerde bazı hususlar ön plana çıkar. Bunlar vakıflar ya da kaymakamlıklar üzerinden ödeme alır. Kişinin bundan faydalanabilmesi için ya hiç gelirinin olmaması ya da olan gelirin çok düşük olması gerekir. Başvurular ilgili birimler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Muhtaç maaşı da diğer bir destek türüdür. Bunlar vakıflar genel müdürlüğü tarafından verilmektedir. Düzenli geliri olmayan ve sosyal güvenceden mahrum insanlara yönelik bir destektir.

haber24.com özel haber

Gelişmelerden Haberdar Olun

@