İkinci kez aşık olabilir miyiz?

Son zamanlarda ikili ilişkilerde en çok aldığım soru sizce ikinci kez aşık olabilir miyiz ? Çok daha fazlasını dahi olabilirsiniz; inanın bana...

‘İkinci kez aşık olduğunuzda kendinizi, çok rahatlamış hissedeceksin' 

'Kalbin ilk kez kırıldığında, başkasını sevmeyi ya da başkasının seni sevmesini hayal bile edemezsin.

Birine ikinci kez aşık olduğunuzda , kendinizi farklı hissedeceksiniz. Bundan önce insanların acımasız olabileceğini ve kalbini kırabileceğini fark ettin. İnsanların dün size söylediği tatlı şeyleri aslında geçici olduğunu anladınız.

Dolayısıyla aşık olduğunuzda, öğrendiğiniz her şeyi göz önünde bulunduracaksınız ilk aşkınızla kıyaslayacaksınız. Sorun yok. Bu doğal. Yeni sevgiyi yargı ve ihtiyatla inceleyeceksin. "Eski kız-erkek arkadaşım ananas hiç sevmezdi. Neden bu kadar çok anans yiyor ? Birden fazla insanı sevme kabiliyetinizin keşfedilmesi başlangıçta çok rahatsız edicidir. 

Birisine ikinci kez aşık olduğunuzda, "İlk başta korkutucu olacak fakat korkmayın. Aşık olmak, bisiklet sürmek gibidir. Asla unutmuyorsun.

Birine ikinci kez aşık olduğunuzda , daha akıllı bir kişi olursunuz. Bununla birlikte, ikinci kez, neyin işe yarayıp neyin yaramayacağına dair bir fikriniz oluşur. 

Birine ikinci kez aşık olduğunuzda aşk hala heyecan verici olacak ve birlikte hareket etme hatta evliliği bile hakkında konuşabilirsiniz. Kendinizi daha çok "yetişkin" gibi hissedeceksiniz. Bir sabah uyandığınızda kendinizi birbirinize kahve yaparken hatta belki de birlikte bir köpek almayı hayal ederken bulacaksınız.

İkinci kez ilk kez gibi acemi olmayacak. Belki ilk kez kadar büyülü bir değil. Fakat geri kalan her şey yolunda. İkinci aşkınız siz şans verirseniz ilkinden çok daha fazla mutluluk verebilir.

YORUM EKLE