Yeni Kimlik Kartlarına Rekor Başvuru

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan ve kullanıma sunulan yeni kimlik kartları için rekor başvuru geldi. Alınan bilgilere göre 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren 2 milyon başvuru olduğunu ve bunlardan 750 bin kimlik kartının basıldığını belirtti.

Yeni Kimlik Kartlarına Rekor Başvuru

İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan yeni kimlik kartlarına rekor başvuru gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere bir süre önce yeni ehliyet kartlarına geçiş yapılmıştı. Ehliyet kartlarının ardından kimlik kartları da değişikliğe uğradı. Banka kartı büyüklüğünde olan kimlik kartları için başvurular 02 Ocak 2017 tarihinde başlamıştı. 02 Ocak 2017 tarihinden itibaren yaklaşık olarak 2 milyon başvuru olduğu belirtildi. Alınan başvurular sonucunda yaklaşık olarak 750 bin kimlik kartının basıldığını ve dağıtıma başlayacağı açıklandı.

RANDEVU ALINMASI GEREKİYOR

Öte yandan yetkililer randevu konusunda vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Randevu almadan nüfus müdürlüklerine gidilmesi durumunda yaşanan yoğunluktan dolayı işlerin aksadığı belirtildi. Yeni kimlik kartı almak isteyen vatandaşlar ise “Alo 199” nolu hattı kullanarak kolaylıkla randevu alabilirler.

Başvuruların kolaylıkla yapılması ve vatandaşların ihtiyaçlarının görülmesi amacıyla mesai saatleri 09:00 ile 19:00 arasına alındı. Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri de saat 09:00 – 17:00 arasında hizmet verecek. Yeni kimlik kartlarını almak isteyen vatandaşların Alo 199 nolu hattan randevu alabilirler.

Alınan yeni kimlik kartının kaybolması durumunda da geçici kimlik kartlarının verileceği daha sonra tekrar kimlik kartının çıkartılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 20:29
YORUM EKLE