09 Ocak 2017 Pazartesi 13:27
Usta kalemler Haber24'te!

Haber24.com bundan böyle yorum ve analizlerle de ön plana çıkacak. Gazeteci-Yazar Halit Ziya Alptekin, Gazeteci-Yazar Cemalettin Emeç, KKTC Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Hasgüler ve Korcular Fedarasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen yorum ve analizlerini sizler için paylaşacak.

ZİYA SÖZEN KİMDİR?

Ziya Sözen, 11 Mayıs 1979 tarihinde Bingöl'de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bingöl'de tamamladıktan sonra lise öğrenimine Ankara Polis Koleji'nde devam ederken kendi isteğiyle ayrılarak Bingöl Rekabet Kurumu Lisesi'nden mezun oldu. Lisans öğrenimini Fırat Üniversitesi Tarih Bölümü'nde tamamladı. Yüksek lisansını Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde devam etmektedir. Ziya Sözen Korucular Fedarsyonu Genel Başkanlığını yürütmektedir.

HALİT ZİYA ALPTEKİN KİMDİR?

Gazeteciliğe 16 yaşında Türkiye'nin basılı ilk okul gazetesi Lise Bülten gazetesini çıkararak başladı. Şanlıurfa'nın yerel gazetesi REHA ve yerel televizyon Şanlıurfa Tv'de Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

Daha sonra 1994 ve 2002 yılları arasında Show Tv,,İhlas Haber Ajansı, Star Gazetesi ve Star televizyonunda çeşitli görevlerde bulundu. 2003-2005 yılları arasında siyasetle de uğraşan Alptekin, Anavatan Partisi'nde Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı ve Genç Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevlerini üstlendi. Merhum Dış İşleri Bakanı İsmail Cem'in basın danışmanlığını yaptı.

Türkiye'nin ilk video haber sitesi Haber24.com'u kuran Alptekin, 2012 -2016 yılları arasında Kanal T televizyonunda Analiz programını hazırlayıp sundu. 2014 yılında Avrasya Medya Birliği'nin Genel Başkanlı görevine seçildi. Alptekin'in mesleki hayatı boyunca bir çok ödülü bulunmaktadır.

CEMALETTİN EMEÇ KİMDİR?

Çeşitli gazete ve dergilerde temsilcilik ve yazarlık yapan Celalettin Emeç, 2009 yılında Mahmut Yıldırım'ın hayatını konu olan Savaşçı Yeşil kitabını çıkararak büyük ses getirdi. Bir çok gazete ve televizyon programında yorum yapan Cemalettin Emeç, aktif yazarlık mesleğini sürdürmektedir.

MEHMET HASGÜLER KİMDİR?

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mağusa'da tamamladı.Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde lisans ve yüksek lisans eğitimini yaptı. "Bağlantısızlık Hareketinin Yükselişi ve Düşüşü" konusundaki doktorası ile 1998 tarihinde Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu. Kıbrıs adasının güneyindeki yönetimde gerçekleşen 2004 Avrupa Parlamentosu seçimleri'nde tek Kıbrıslı Türk aday olarak bağımsızlar listesinde yer aldı.13 Haziran 2004 tarihinde gerçekleşen seçimler sonucunda 681 oy alarak en çok oy alan bağımsız aday oldu, fakat seçilemedi. Mehmet Hasgüler 2001 yılından beri Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.[

Hasgüler aynı zamanda KKTC Cumhurbaşkanlığı danışmanıdır.

Son Güncelleme: 09.01.2017 18:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.