Türkiye Genelinde Huzur Operasyonu Başladı!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tüm illerde binlerce polis tarafından gerçekleştirilen huzur operasyonu başladı.

Türkiye Genelinde Huzur Operasyonu Başladı!

Ülkede ortaya çıkan ya da çıkması muhtemel potansiyel suçlar hakkında çalışma devam ederken suçlarla mücadele eden güvenlik güçlerinin bu akşamdan başlamak üzere büyük bir operasyona başladıkları açıklandı. Pek çok güvenlik gücünün birleştirilerek katılım sağlanacağı operasyonların ülke genelinde tüm iller için gerçekleştirilmesine karar verildi. 81 ilde gerçekleşecek olan operasyonun huzur operasyonu olduğu öğrenildi. 

Emniyet tarafından yürütülen büyük operasyona İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun destek verdiği ve süreci bizzat izlediği açıklandı. Operasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için toplam çalışacak olan güvenlik elemanının 80 bin 088 olduğu açıklandı. İlk olarak operasyonların yol kontrolleri ve trafik çevirmeleri ile başlamasına karar verildi. Güvenlik güçleri tarafından rast gele yerlerde başlatılacak ve ilerleyen zamanlarda devam edecek olan trafik uygulamalarında araçların durdurulup aranmasına, sürücülerin alkol ve kimlik kontrolüne tabi tutulmasına karar verildi. 

Yapılacak olan operasyona huzur operasyonu isminin verilmesinin asıl amacı suç işleme oranlarının caydırıcı niteliklerle birlikte düşürülmesini sağlamak olacaktır. Ayrıca suç işlemiş ancak araması devam eden kişilerin ya da bilinmeyen bir şekilde suç potansiyeli olan kişilerin bu operasyonlarda tespit edilip haklarında gerekli işlemlerin başlatılması planlanıyor. Aranılan şahısların ve aranılan araçların yakalanması için önemli bir hizmet olarak yer alıyor. Polis ekiplerinin yanı sıra ilçelerde jandarma ekiplerinin de operasyon için destek sağladıkları görüldü. 

YORUM EKLE