TSK: DEAŞ karadan ve havadan ateş altında, 13 terörist etkisiz halde

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'na ilişkin açıklamada bulunarak; gün boyu süren operasyonlarda 70 hedef karadan, 8 hedef ise havadan ateş altına alındığını ve 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

TSK: DEAŞ karadan ve havadan ateş altında, 13 terörist etkisiz halde

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de Özgür Suriye Ordusu'na destek için sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 178'inci gününde, El Bab'daki terör örgütü DEAŞ'a ait hedefler ve terör örgütü tarafından tuzaklanan patlayıcıların temizlenmesine yönelik çalışmalar sürdürüldü. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, gün boyu süren operasyonlarda 70 hedef karadan, 8 hedef ise havadan ateş altına alındı. 

13 teröristin etkisiz hale getirildiği harekata ilişkin TSK'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

''Büyük ölçüde kontrol sağlanan El Bab meskun mahallinin DEAŞ unsurlarından temizlenmesine yönelik harekat devam etmektedir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtaları ile 70 DEAŞ terör örgütü hedefine atış yapılmış ve muhtemel barınma yerleri ve silah mevzileri baskı altına alınmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından da 7 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtları sonucunda, teröristlerce barınma maksatlı kullanıldığı değerlendirilen bina, 1 araç, 1 vinç ve 1 cephanelik imha edilmiştir. Koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava harekatları sonucunda; 1 adet bombalı araç imha edilmiştir.Yapılan topçu atışları, icra edilen hava harekatı ve meydana gelen çatışmalarda toplam 13 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir.''

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 11:34
YORUM EKLE