14 Mart 2017 Salı 11:15
TRT'de Skandal! Zafer Akıncı Hakkında Soruşturma

TRT’de eğitim – psikoloji programları yapan Zafer Akıncı’nın, psikoloji ile ilgili bir bölümden eğitim almadığı sadece fiziki eğitim aldığı öğrenildi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fizik bölümü mezunu olan Akıncı için, TRT’nin internet sitesindeki sayfasında “Doktor” denildiği görülüyor. Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu, “Bu durum tamamen etik dışı, çünkü Akıncı, bir belgeye sahip değil.” şeklinde açıklama yaptı.

FİZİK MEZUNU

TRT 1'de hafta içi her gün 'aile sorunlarına' ilişkin program yapan Zafer Akıncı'nın, psikoloji eğitimi almadığı iddia edildi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fizik bölümü mezunu Akıncı için, TRT'nin internet sitesindeki duyuruda, 'Doktor' bile denildiği görülüyor. 'Gelişim psikoloğu', 'aile danışmanı' ve 'insan kaynakları uzmanı' gibi birçok 'unvan' kullanan ve TRT'de hâlâ program yapmaya devam Akıncı için, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) başvuru yapıldı. Başvuruya cevap veren BİMER, Akıncı'nın sağlık meslek grubunun bir mensubu olmadığını belirterek, Akıncı hakkında idari ve adli işlemlerin başlatıldığını ifade etti. BİMER tarafından gönderilen yazıda, Akıncı'nın izinsiz ve yetkisiz sağlık hizmeti verdiğinin ispati ve tespitinin yapıldığı belirtildi.

Psikolog Dr. Uğurlu, Akıncı'nın uzun süredir televizyonda olduğunu söyleyerek, "Televizyonlara da ilk kez çıkmıyor. Psikologlar Derneği'nin bir meslek odası gibi yetkisi olmadığı için, bu tip durumlara müdahale edilemiyor. Ama Zafer Bey'in doktor olup olmadığı tartışmasından önce, yapılan çift terapisini ekranlara çıkarmak, etik mi değil mi sorusundan başlamak gerekiyor. Zafer Bey'in, bu konulara ilgisi olabilir, seviyor da olabilir hatta televizyonlarda bunu anlatabilecek becerisi de olabilir. Fakat bu durum tamamen etik dışı, çünkü Akıncı yetkinliğini ispat edebilecek bir belgeye sahip değil" şeklinde ifade etti.

Son Güncelleme: 14.03.2017 21:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ismail özgün 2017-03-14 14:23:06

Aslı astarı olmayan iftiralarınızın sanırım hukuki bir karşılıgı vardır ! TRT nin kabulettigi doktora belgelerini sizler kim oluyorsunuz da reddediyorsunuz! İşsiz psikologlar kendine bu konuyu iş edinmiş anlaşılan ! !

Avatar
Mahmut Yüksel 2017-03-14 16:14:17

Zafer Akıncı beyin eğitimlerini inceledim. Hepsi sağlam verdiği bilgiler bilimsel araştırmalara dayanıyor.Bazı kendini bilmez işsiz gezen psikologların yurtdışı mezunu psikologlardan intikam alma teşebbüsüdür. Bu olayı Cumhurbaşkanımızın diplomasına dil uzatanlar yapıyorlar.

Avatar
melike gök 2017-03-15 07:33:08

bu hazılamıs oldunuz cok bendim bende katılacayım

Avatar
İsmail özgün 2017-03-16 01:44:49

TRT"den atılan ozanser ugurlu"nun sırf intikam duygusuyla attıgı bu iftiralara neden alet oluyorsunuz? sizde hiç mi medya etigi yok?Tel Açıp kendisindeki belgelerin gerçek olup olmadıgını anlayabilirdiniz! Benzer iftiralar size atılsa ne yapacaksınız?Mahkemelere ne cevap vereceksiniz !!!!? Yaptıgınız kesin suçtur bilesiniz!

Avatar
selma eken 2017-03-21 04:56:04

onun anlattıklarını sokaktan herhangi biri de anlatır bir kere baktım show yapıyor adam sadece.

Avatar
Semiha tepe 2017-03-21 07:35:14

Zafer beyin yorumlari cok guzel tvden bile seyrederken zevkle seyrediyorum verdigi bilgiler cok yerinde esimle seyrediyoruz Zafer beyi seyrettikten sonra esim bile degisti bize karsi daha sevecen ve ilgili

Avatar
Belkis_cik@hotmail.com 2017-06-02 15:52:56

Adam gibi adam o onun kendisi diploma be...diplomaya ihtiyaci yok Allah ondan razi olsun.meyve veren agac taslanir..ki yalanlariniza ancak kendiniz gibiler inanir...