Torununu 5 Bin Lira Karşılığında Satmak İstedi!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir dedenin torununu 5 bin lira karşılığında satmak istediği sırada yakalandığı öğrenildi.

Torununu  5 Bin Lira Karşılığında Satmak İstedi!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde akıl almaz bir olay yaşandı. Bir dedenin öz torununu para karşılığında başka bir aileye satmak isterken polis tarafından yapılan başarılı bir operasyon sonrasında yakalandığı öğrenildi. Bir dede tarafından öz torununa karşı yapılan bu olayın sosyal medyada çeşitli tartışmalara neden olduğu ve bunun üzerine eleştirildiği öğrenildi. 

Polis tarafından yapılan operasyonda suçüstü bir şekilde yakalanan dede gözaltına alındı. Dedenin yanı sıra bebeği almak isteyen aile de gözaltına alındı. emniyette gerçekleştirilen ifadeleri sonrasında yeni ailenin uzun bir tedavi sürecinden sonra çocuk sahibi olamadıkları için bebeği satın almak istedikleri öğrenildi. Yeni doğan bebek için 5 bin liralık bir ücret belirlemeleri ise dikkat çekti. 

Dedenin ifadelerine göre kızının eski eşinden iki çocuğu olduğunu sonrasında boşanarak baba evine döndüğünü ancak sonrasında başka bir kişi ile imamlı nikahlı olarak yaşadığını dile getirdi. İmamlı nikahlı yaşadığı kişiden hamile kalan kızının, kocasının da evi terk etmesi sonucunda ortada kaldığını, bebeğe bakamayacakları için vermek zorunda kaldıklarını anlattı. Bebeği satmak isteyen dede ile bebeği almak isteyen karı koca emniyette alınan ifadeleri sonrasında savcılık tarafından verilen talimatla birlikte serbest bırakıldılar. Doğum yapan kadının pişman olduktan sonra dayanamayarak hemşireye bilgi verdiği ve ardından polis ekiplerinin bilgilendirildiği açıklandı. Bebek devlet tarafından korumaya alınacak. 

YORUM EKLE