Teröristlerin Alçak Mesajlaşmaları Ortaya Çıktı

DAEŞ teröristlerinin telefonlarında bulunan whatsapp mesajları polis tarafından ortaya çıkarılırken alçakça mesajlar dikkat çekti.

Teröristlerin Alçak Mesajlaşmaları Ortaya Çıktı

DAEŞ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen çeşitli terör saldırılarının ardından polis ekiplerinin bu konudaki operasyonları artırdıkları belirlendi. Ancak yakalanan teröristlerin sorgularının hala devam ettiği öğrenildi. Ülke genelinde alınan istihbaratlar ve takipler sonrasında teröristlerin yakalanması, olası saldırıların engellenmesi ve terör örgütünün tamamen ortadan kaldırılması için devlet destekli olarak çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bunun üzerine bazı soruşturma ve operasyonlarda gözaltına alınan ve hala sorgularının devam ettiği şüpheliler hakkında geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı. 

Teröristlerin bilgisayarları ve ele geçirilen cep telefonları polis ekipleri tarafından detaylı bir inceleme altına alındı. Özellikle örgütün birbirleri ile whatsapp mesaj uygulamasını kullanarak haberleştikleri hatta örgütlenmeyi buradan sağladıkları belirlendi. Konuşmalar geri yüklenerek silinen konuşmalarında ele geçirilmesi sağlandı. Teröristlerin kendi aralarında yapmış oldukları alçakça konuşmalar kısa süre içerisinde ortaya çıkarıldı. Özellikle kadın teröristler arasında geçen konuşmalarda Türk polisinden ve askerinden alçakça bir şekilde bahsedilmesi dikkat çekti. 

Güvenlik güçlerine ve sivillere yönelik yapılan saldırılarda 'Türk uşakları gebermişler, İyi olmuş. Halk islam devleti istiyor. Cihat için savaşacağız, Silah eğitimi ve ok eğitimi alacağım' gibi çeşitli yazışmaların ortaya çıkarılması oldukça dikkat çekti. Bunun ardından konu hakkında polis sorgusunun devam ettiği öğrenildi. Andımızın ise teröristler tarafından değiştirilerek kendilerine göre uyarlandığı ve kendi aralarında bunların söylendiği öğrenildi. 

YORUM EKLE