04 Ocak 2017 Çarşamba 09:19
Teröristin kod adı : Horasani ; emir aldığı kişi : Yusuf Hoca

Reina'ya saldıran ve 39 kişinin ölümüne neden olan cani terörist için çember daralıyor. Terörsitin yakalanması için başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye'de çok yönlü soruşturmalar ve operasyonlar devam ediyor. Operasyonlar kapsamında teröristin kod isminin  'Ebu Müslim Horasani' kod ismini kullandığı öğrenildi.

DEAŞ'ta bu kod ismini kullanan terööristin akıl hocası da ortaya çıktı. Yusuf Hoca kod ismini kullanan teröristin Reina katliamını yapan teröriste her türlü yardımı yapan ve akıl hocalığı yapıp eylem talimatı veren kişi olduğu yönünde ciddi emarelerin bulunduğu belirlendi.

20 KASIM'DA GİRİŞ YAPMIŞ!  

İstanbul’un en ünlü gece kulübü Reina’ya yılbaşı gecesi saldırı düzenleyerek 39 kişinin ölümüne 60 kişinin yaralanmasına neden olan teröristle ilgili detaylar netleşiyor. IŞİD üyesi terörist eşi ve iki çocuğuyla birlikte 20 Kasım’da Türkiye’ye giriş yaptı. 22 Kasım’da ise Konya’ya gitti. Burada kendisini “Yusuf Hoca” kod adlı bir terör örgütü üyesi karşıladı. Bir hücre evine yerleştirdi.

EYLEM TALİMATI YUSUF HOCA'DAN

15 Aralık’a kadar burada katliamın planları yapıldı. Eylem talimatını veren “Yusuf Hoca” kod adlı teröristle Reina katliamını gerçekleştiren saldırgan bir otobüse binerek İstanbul Zeytinburnu’na geldi. Burada saldırgan hücre evine yerleştirildi. Polis iki teröristin bilet alırken ki görüntülerine de ulaştı. Şimdi ikisi de her yerde aranıyor.

TERÖRİST PROFESYONEL

Saldırının sonrasında bir taksiye binen terörist taksiciye “Aksaray’a gideceğim. Parayı da orada arkadaşım ödeyecek” diyerek telefonunu istemiş. Taksicinin telefonundan bir numara arayan terörist “ulaşamadım” diyerek araçtan inmiş. Bu numaranın peşine düşen polis, hattın üç gündür kullanılmadığını, teröristin bunu hedef şaşırtmak için yaptığını belirledi.

ATEŞE ARALIK VERMEMEK İÇİN İZLİ MERMİ KULLANMIŞ

Saldırganın ne kadar profesyonel olduğunu gösteren bir ayrıntı daha tespit edildi. Terörist, ateş etmeye hiç aralık vermemek için şarjördeki son iki merminin önüne izle mermi koymuş. Böylece mermiler tükenmeden şarjör değiştirmiş.

Son Güncelleme: 04.01.2017 09:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.