Tecavüzcü Turizmci Beraat Etti!

7 yıl önce Burcu Çağlayan'a tecavüz ettiği gerekçesi ile yargılanan turizmcinin mahkeme kararı sonrasında beraat ettiği öğrenildi.

Tecavüzcü Turizmci Beraat Etti!

7 yıl önce Antalya'da korkunç bir ölüm vakası yaşandı. Evli ve bir çocuk annesi olan Burcu Çağlayan isimli kadının İbrahim Tokgöz isimli bir iş adamının evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetmesi sonrasında soruşturma başlatılmıştı. Konu hakkında turizmci olduğu belirlenen İbrahim Tokgöz'ün ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılması olayların fitilini ateşlemiş bunun üzerine kendisinden bir daha haber alınamamıştı. Ortalıktan kaybolan iş adamı 6 yıl sonra ortaya çıkmış, ifade vermek için karakola gittiği sırada tutuklanmıştı. 

Olayın mahkemeye yansıması ile birlikte duruşmalar başlatıldı. Hayatını kaybeden kadının yakınları tarafından mahkemede verilen ifadeleri sonrasında talihsiz kadının ölmeden iki ay önce o eve götürülüp tecavüze uğradığını iddia ettiler. Tecavüze uğradığı kişinin belirlenip mahkemede hakkında yargılamanın başlatılmasına karar verildi. İsmi verilmeyen şüpheli isim ise mahkemeye çıktıktan sonra tecavüz suçlamalarını reddederek kendisini savundu. 

Vermiş olduğu ifadelerinde 'Ben hakkında üzerime atılan suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Ben kimseyle birlikte olmadım. Sadece İbrahim Tokgöz aracılığı ile Burcu ve bir kız arkadaşıyla gece kulübünde tanıştım. Sonra çok sarhoş olduğunu fark ettim. Evine bıraktım. Bir apartmana girdi ama ben arkasından girmedim geri döndüm. İbrahim'in aynı zamanda bir kafetaryası var. Orayı biliyorum. Ancak üzerime atıldığı gibi kendisine gidip senin kız arkadaşın ile birlikte oldum demedim' ifadelerini kullandı. Dava devam ediyor. 

YORUM EKLE