Spreyi bitince cümle yarım kaldı

Bursa'da bir evin duvarına yazı yazarken spreyin bitmesi üzerine yarım kalan yazı, ev sahibi tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüler paylaşım rekoru kırdı.

Spreyi bitince cümle yarım kaldı

Bursa’da genç bir kızın duvara spreyle yazı yazarken spreyin bitmesi sokakta bulunan güvenlik kameralarına takıldı.

Bursa’nın Maksem Caddesi’nde meydana gelen olay, evinin çevresine güvenlik kamerası yerleştiren Kenan Sertalp’in kamera görüntülerini izlemesi üzerine ortaya çıktı. Duvarda yarısı bitmemiş bir şekilde yazı gören Sertalp, güvenlik kameralarını inceleyerek görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Kullanıcılardan yoğun bir şekilde paylaşım alan ilgili görüntü, sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Görüntüdeki yazıda şunlar yer alıyordu: “Aldırma gidene, sevip terk edene, hayat iki...”

YAZININ DEVAMINI MERAK ETTİ

Kenan Sertalp, görüntüleri izledikten sonra bir genç kızın elinde sprey ile cep telefonundan okuduğu bir yazıyı duvara yazdığını farketti. Genç kızın ezberinde olmadığı anlaşılan yazı, spreyin bitmesi ile tamamlanamadı. Spreyin bitmesi ile eksik yazdığı duvardan uzaklaşan genci bir daha görmediğini söyleyen Sertalp, duvarın fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştı ve gençlere bu yazının devamında ne olması gerektiğini sordu.

Gençlerin hissetikleri duyguları duvarlara yazmaktan hoşlandığını belirten Sertalp, sosyal medya sayesinde cümlenin tamamını öğrendiğini belirtti. Gençler tarafından tamamlanan cümle şu şekilde: “Aldırma gidene, sevip terk edene. Hayat iki kelime: Hoş geldin – Güle güle” Kenan Sertalp, İstanbul ve İzmir’de duvar boyama sanatı olan graffiti’nin yoğun bir şekilde yapıldığını belirterek, “Keşke sanatsal şekilde yazılmış olsaydı” dedi. Avrupa’da daha yaygın olarak bilinen graffiti sanatı, çeşitli sanatsal tipografik yöntemlerle duvarları boyama sanatı olarak biliniyor.

YORUM EKLE