Söz Yarbay Erdem Korkmaz Kimdir?

Star tv'nin yeni dizisi Söz Yarbay Erdem Korkmaz kimdir kısaca tanıyalım yakışıklı oyuncu Nihat Altınkaya'nın canlandıracağı karekter nasıl biridir.

Söz Yarbay Erdem Korkmaz Kimdir?

Star Tv'nin yeni dizisi Söz Dizide Yarbay Erdem Korkmaz Rolünü Canlandıran Yakışıklı Oyuncu Nihat Altınkayayı kısaca tanıyalım

Nihat Altınkaya (Yarbay Erdem Korkmaz)

28 Eylül 1979 Karabük doğumlu oyuncu aynı zamanda mankenlik yapmaktadır. 2012 Survivor yarışmasının birincisi olmuştur. İmre İnkaya ile 2010 yılında evlenmiştir. Binbir Gece, Dudaktan Kalbe, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi Pusu ve Karadayı gibi dizilerde rol almıştır.

NİHAT ALTINKAYA KİMDİR:

Nihat Altınkaya, 28 Eylül 1979 da Karabük’te doğmuştur. Rizeli bir ailenin ortanca çocuğu olan Altınkaya, ilk, orta ve lise eğitimini Karabük’te almıştır. İki kız kardeşi vardır.Annesi banka memuresidir, babası ise demir çelik işiyle uğraşmıştır.Karabük Demir Çelik Lisesi'nde ve Ankara Emlak Bankası Spor Kulübü'nde iki sene profesyonel voleybol oynamıştır. On yedi yaşındayken sakatlandığı için voleybolu bırakmış, Ayvalık'ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

Daha sonra İstanbul'a taşındığında buradaki gece kulüplerinde çalışırken boks eğitimi almış Fenerbahçe Boks Kulübü'nde yer almıştır. Yolda yürürken keşfedilmiş ve önce modellik sonra oyunculuk yapmaya başlamıştır.

İstanbul’da yaşamaktadır. Evlidir ve iki kız çocuğu babasıdır.Oyunculuk kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir] İstiklal Caddesi’nde yürürken tanıştığı kast ajansı sahibi “Gökçe Doruk Erten" sayesinde Funda Arar’ın ‘'Özledim’' şarkısının klibinde oynadıktan sonra iki kez mankenlik, iki kez de modellik yapmıştır. Daha sonra oyunculuk kariyeri başlayan Altınkaya, Belçika ortak yapımı Turkuaz filmi dahil üç sinema filminde başrolde, çeşitli televizyon dizilerinde yardımcı karakter olarak yer almıştır.

 Sanatçı "Ekol Drama Sanat Evi"nde Ayla Algan ve İpek Bilgin gibi eğitmenlerden tiyatro sanatı eğitimi almıştır. Kağan Erturan’ın ilk uzun metraj filmi olan En Mutlu Olduğum Yer filminde Ezgi Asaroğlu ile baş rolü paylaşmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra
Esra - 1 yıl Önce

Çok güzel olmuş beğen dim