Son Dakika Şırnak'ta Hain Saldırı Kaç Şehit Verdik!Son Durum Ne?

Son Dakika Gelişmesi Şırnakta hain saldırı Üç Askerimiz Şehit oldu. Bölgede operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.Türk Silahlı kuvvetlerinden yapılan Açıklamada 5 terörist'te ölü olarak ele geçirildi.

Son Dakika Şırnak'ta Hain Saldırı Kaç Şehit Verdik!Son Durum Ne?

TSK, Şırnak Akçay’da yürütülen operasyon esnasında bölücü terör örgütünün araziye döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu üç askerin şehit olduğu, biri ağır olmak üzere 5 askerin ise yaralandığını açıkladı.

TSK'dan yapılan açıklamada, " 04 Nisan 2017 tarihinde saat 08.30 sularında Şırnak/Akçay’da yürütülen operasyon esnasında bölücü terör örgütünün araziye döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere beş kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır" denildi. Devam eden operasyonda sınır dışına kaçmaya çalışan dört teröristin icra edilen hava harekatıyla , bir teröristin de çatışmada olmak üzere beş teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulanarak bölgede operasyonlara devam edildiği bildirildi.

Açıklamada," Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz" ifadesi kullanıldı.

Şırnak'taki Küpeli Dağı'nda güvenlik güçlerinin operasyonu sırasında PKK'lı teröristlerin önceden araziye döşediği el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 3asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopter ile hastaneye kaldırıldı. Aynı operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Şırnak'ta güvenlik güçleri tarafından PKK'lıların bahar aylarında eylem yapmalarını önlemek amacıyla Küpeli Dağı'nda yürütülen operasyon devam ederken, bu sabah sabah arazi arama tarama faaliyetleri sırasında, teröristler önceden araziye döşediği el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada 3 asker şehit oldu.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Şırnak Valiliği, Gabar Dağı’nda teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirmeleri sonucu, 3 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını açıkladı. Valilik, bölgedeki operasyonda 5 teröristin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimiz Uludere ilçesi Altıntepe bölgesinde ve Gabar Dağı’nda devam eden operasyonlarda toplam beş 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş olup, bölücü terör örgütü mensuplarınca uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı düzeneğinin patlatılması sonucu beş 5 askerimiz yaralanmış, 3 askerimiz şehit olmuştur” denildi.

TSK AÇIKLAMA YAPTI

TSK'dan yapılan açıklamada, " 04 Nisan 2017 tarihinde saat 08.30 sularında Şırnak/Akçay’da yürütülen operasyon esnasında bölücü terör örgütünün araziye döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere beş kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır" denildi.

Devam eden operasyonda sınır dışına kaçmaya çalışan dört teröristin icra edilen hava harekatıyla , bir teröristin de çatışmada olmak üzere beş teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulanarak bölgede operasyonlara devam edildiği bildirildi. Açıklamada," Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz" ifadesi kullanıldı.

YORUM EKLE