Son dakika ... Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği vefat etti ..!

Türkiye'nin 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı, Can Ulkay'ın yönettiği 'Ayla' filminde hikayesi anlatılan Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği'nden üzücü haber geldi. Süleyman Dilbirliği , hayatını kaybetti.

Son dakika ... Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği vefat etti ..!

'Ayla', Türkiye sinema sektörü temsilcilerinin oylarıyla dünyanın en prestijli sinema ödüllerinden Oscar'da “yabancı dilde en iyi film” dalında Türkiye'yi temsil etmek üzere seçilmişti.Türkiye'nin 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı, Can Ulkay'ın yönettiği 'Ayla' filminde hikayesi anlatılan Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği'nden üzücü haber geldi. Süleyman Dilbirliği , hayatını kaybetti.

Filmde 1950'li yıllarda Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikayesinden beyazperdeye taşındı.

"Ayla" filmi ile  hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği hayatını kaybetti.

YORUM EKLE