14 Ocak 2017 Cumartesi 12:38
Şişli Etfal Hastanesi'nde büyük yangın!

Şişli Etfal Hastanesinde son dakika korkutan yangın. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Kadın Servisi Yeni Doğan Ünitesi’nde sabah saatlerinde başlayan yangın hemen kontrol altına alındı. Yangının sebebi konusunda araştırma yapan ekipler elektrik kontağından çıktığını açıklarken, dumandan etkilenen ya da yaralanan olmadığı açıklamasını yaptı. Yangın sırasında bölümde olan hastaların hemen çıkarılması yangının felaketini de önledi

YENİ DOĞAN ÜNİTESİNDE YANGIN

Yangının ilk anından itibaren çok büyük güvenlik ölnlemlerinin alınması akabinde ekiplr söndürme çalışmaları ile yangına kısa sürede müdahale etti.Yapılan ilk iş, hastane içerisindeki yangın tüplerinin dışarıya çıkarılması oldu.  Hastanenin 1. katında bulunan Yeni Doğan Servisi tahliye edilirken yangın sırasında yaralanan ve dumandan etkilenenlerin olmadığı belirtildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AÇIKLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı yangın açıklamasında hastanenin çocuk polikliniği hastalarının yattığı bölümünde jenaratörden sebepli bir yangın çıktığı, lısa sürede hastaneye gelen itfaiyenin müdehalesi ile söndürüldüğü, duman arındırılma işlerinin devam ettiği öğrenildi.

YETKİLİLER AÇIKLADI

Şişli Etfal'de çıkan yangınla ilgili bilgi veren hastane görevlisi, "Yangının kontrol altına alındığı ve doğum ünitesindeki çocukların sağlıklarının iyi olduğunu" belirtti.

ŞİŞLİ ETFAL HASTANESİ

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla bilinen Şişli Etfal Hastanesi, İstanbul'un en önemli ve köklü hastanelerinden olup, Abdülhamit zamanında kurulmuştur. 1899 yılında Osmanlı padişahı II. Abdülhamid'in emriyle kurulmuştur. Türkiye'nin ilk çocuk hastanesi olması ile bilinmektedir.  II. Abdülhamid'in 7 aylık kızının difteri hastalığından ölmesi sonrası büyük bir acıya kapılan padişah  Dr. İbrahim Beyi hastanyi kurmakla görevlendirdi. Hamidiye Etfal Hastanesi Balkan Savaşları, I. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı yıllarında cephede yaralanan askerlerin tedavisinde önemli bir rol oynamıştır. Hastane 1922 yılında "Şişli Çocuk Hastanesi" adını almış ve Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının yönetiminde bir devlet hastanesi haline gelmiştir.

Son Güncelleme: 14.01.2017 13:33
Anahtar Kelimeler:
şişli EtfalYangın
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.