Şikayet çok, ceza çok ama reyting de çok

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 15 Şubat'taki toplantısında evlilik programlarına ceza kararı vererek yaklaşık 1 milyon lira ceza kesti. Bu cezalarla birlikte son bir yılda RTÜK'ün evlilik programlarına verdiği para cezası, 11,2 milyon lirayı aştı.

Şikayet çok, ceza çok ama reyting de çok

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), evlilik programlarına bir ceza daha kesti. Üst kurul yetkililerinden edinilen bilgiye göre, evlilik programlarıyla ilgili vatandaşlardan 444 1 178 çağrı hattı, web sayfası ve elektronik posta adresi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden 2015'te 7 bin 297, 2016'da ise 94 bin 792 şikayet ulaştı. Bunların yanı sıra TBMM, Diyanet İşleri Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kamu Denetçiliği Kurumuna da çok sayıda şikayet ulaştı. 

RTÜK, 15 Şubat'taki toplantısında şikayet fazlalığı doğrultusunda evlilik programlarını değerlendirdi. Yapılan değerlendirme sonucu, Kanal D'deki "Kısmetse Olur", Star TV'de yayınlanan "Zühal Topal'la" ve Show TV'de "Evleneceksen Gel" adlı programlara yaklaşık 1 milyon lira ceza verildi.

Şikayet fazla olmasına rağmen, hala reytingleri başarıya ulaşan evlilik programlarına, bu cezalarla birlikte son bir yılda RTÜK'ün verdiği para cezası, 11,2 milyon lirayı aşmış oldu.

YORUM EKLE