SGK O İddialara Yanıt Verdi!

Gündemde bir süredir Suriyeli ailelerin tüp bebek masraflarının SGK tarafından ödendiği konusunda iddialar yer almaya başlamıştı. Bu iddialara yanıt gecikmedi.

SGK O İddialara Yanıt Verdi!

Tüp bebek tedavisinin zor ve sancılı bir dönem olduğu bilinirken bu anlamda yapılan çeşitli çalışmalar her geçen gün medya aracılığı ile bu konuda yardım almak isteyen aileler ile paylaşılmaya başlandı. Ancak tüp bebek tedavisi yardımcı bir üreme tedavisi olarak belirlenmişti. Bu tedavinin yardımcı olması ve çeşitli ilaç uygulamalarını kapsaması nedeniyle pahalı bir tedavi yöntemi olduğu biliniyor. Pek çok çocuk sahibi olmak isteyen aile tarafından ücretlerinin el yakması nedeniyle zor şartlar altında ödendiği de biliniyor. 

Tüp bebek tedavisi görmek isteyen pek çok ailenin masrafları karşılayamayacaklarını düşündükleri için tedaviyi sürekli olarak erteledikleri biliniyor. Bunun ardından konu hakkında bazı çalışmaların devlet tarafından yapılması gerektiğine ve masraflar konusunda yeni düzenlemelerin getirilmesi gerektiğine yönelik açıklamalar yapılırken son dönemlerde sosyal medya üzerinden ortaya atılan bir iddia çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmeye başladı. 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Suriyeli ailelerin tüp bebek masraflarının ödendiği yönündeki bazı iddialar çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti. Konu uzayıp çeşitli tartışmalar ile anılmaya başlayınca yeni bir açıklama yapıldı ve bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde AFAD yetkililerinin sadece sağlık giderlerini üstlendiği ancak bu harcamalarında sınırlı alanları kapsadığı açıklandı. Konu hakkında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 23:17
YORUM EKLE