Rüzgar Çetin'in hapsi isteniyor!

İstanbul Beşiktaş'ta alkollü bir şekilde araba kullanırken bir polisin şehit olmasına ve bir polisin yaralanmasına sebep olan Rüzgar Çetin, bu sefer adam yaralamak ve tehditten 9 yıla kadar hapsi isteniyor.

Rüzgar Çetin'in hapsi isteniyor!

2013 yılında İstanbul Beşiktaş’taki bir gece kulübünde meydana gelen bir olaydaki iddiaya göre, Rüzgar Çetin, Ahmet Tigrel’in yanağından makas alarak tokat attı ve ikili kavgaya girişti. Olayın ardından görevliler dahil olarak kavgayı ayırdı ve Rüzgar Çetin olay yerinden uzaklaştı.

Olaydan kısa bir süre sonra tekrar olay yerine gelen Rüzgar Çetin, kapıda bekleyen Tigrel’in üzerine atlayarak muşta ile yaraladı. İki taraf da şikayetçi olunca Rüzgar Çetin hakkında yaralama ve tehdit suçundan 9 yıla kadar hapsi istendi. Tigrel’in ise hakaret ve yaralamadan 3 yıla kadar hapsi istendi.

Duruşmada tanıkların ifadesine başvurulduğunda, tanıklardan Murat Yalçın, kavganın nasıl başladığını görmediğini söyleyerek sadece kavgayı ayırdıklarını ve Rüzgar Çetin’i olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştığını söyledi. Olay yeri sakinleşince Tigrel’in yanına giden Yalçın, o sırada Çetin’in Tigrel’e doğru sakince yaklaştığını ve sonrasında bir anda saldırdığını belirtti. Elinde bir alet gördüğünü söyleyen tanık, tam olarak ne olduğunu kestiremediğini söyledi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Tanıklardan bir başkası Yasemin Yapanar, kavgayı görmediğini ancak bar çıkışında Rüzgar’ın Tigrel’e yumruk attığını gördüğünü belirtti. Tanıkları dinleyen mahkeme, duruşmayı erteleme kararı aldı.

Çetin, ifadesinde olay anında herhangi bir şekilde muşta kullanmadığını “Ben muşta ile gezen bir insan değilim” diyerek belirtti. Olayın şakalaşmadan başladığını söyleyen Çetin, Ahmet Tigrel’i tanıdığını ve kendisinden şaka maksatlı makas aldığını söyledi.

YORUM EKLE