Resul Yalçın : Uyuşturucuyla Hep Birlikte Mücadele Etmeliyiz

Son dönemlerde Samsun'da uyuşturucu ticareti ve kullanımın artmasına ilişkin hemen her sektörden vatandaşları uyarıcı açıklamalar yapılıyor. Son olarak kentin önemli iş adamlarından Resul Yalçın, uyuşturucu ile mücadelede sadece güvenlik güçlerine değil, toplumun tüm katmanlarına görev düştüğünü ifade etti.

Resul Yalçın : Uyuşturucuyla Hep Birlikte Mücadele Etmeliyiz

ESİN YILDIRIM-HABER24

Türkiye'de geçen yıl uyuşturucu tedavisi gören en küçük bağımlının yaşının 13, en büyük bağımlının yaşının ise 65 olduğu, hastalardan yüzde 0,24'ünün 15 yaşın altında bulunduğu bildirildi. Uyuşturucu tehlikesi tüm Türkiye'de tehlikeli hal alırken, dün Samsun'un Bafra ilçesinde uyuşturucu şebeksine büyük darbe vuruldu. 18 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 14 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kentte son dönemlerde uyuşturucu vakaların artması üzerine STK'lar ve bölgenin kanaat önderlerinden uyarıcı açıklamalar gelmeye başladı.

Samsun'un önemli işadamları arasında yer alan Resul Yalçın, kentte son dönemlerde artan bu vakaların tehlikeli hal almaya başladığını ifade ederek, " Uyuşturucu ile mücadele sadece güvenlik güçlerimize değil, hepimize görev düşüyor. Hepimiz gençlerimizi bu beladan uzak tutmalı ve sorumluluk almalıyız. Gençlerimizin bilinçlendirilmesi adına bana ne görev düşüyorsa her türlü katkıya hazırım. Son olarak Samsun'da düzenlenen operasyonda başarı gösteren polisimizi tebrik ediyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 22:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Resul yalçın
Resul yalçın - 2 yıl Önce

Haber röportajını yapan esin yıldırım a teşekkür eder başarılarının devamını beklerim

Resul yalçın
Resul yalçın - 2 yıl Önce

Haber röportajı için esin yıldırım a teşekkür ederim başarıların devamını bekleriz