Reina Saldırısında Önemli Gelişme!

Reina Saldırısı hakkında yürütülen soruşturmada bugün 9 kişinin daha tutuklandığı ve yeni delillerin elde edildiği öğrenildi.

Reina Saldırısında Önemli Gelişme!

Yeni yıl gecesinde İstanbul'un en gözde eğlence mekanlarından birisi olan Reina'da korkunç bir terör saldırısının gerçekleşmesi dikkat çekmişti. Bunun ardından konu hakkında geniş çaplı bir soruşturma başlatılmış 39 kişinin feci şekilde hayatını kaybettiği ve 60 kişinin yaralandığı saldırıyı düzenleyen teröristin uzun süre izi sürülmüştü. Emniyet tarafından gerçekleştirilen başarılı takip ve sonucunda gerçekleştirilen operasyon sonrasında teröristin yakalandığı ve hala sorgusunun devam ettiği açıklandı. 

Yapılan sorgulamalar sonrasında elde edilen bilgiler sonrasında yeni kişilere ve yeni isimlere ulaşılması da dikkatlerden kaçmadı. Bunun ardından konu hakkında soruşturmaların derinleştirilerek devam ettiği öğrenildi. Teröristin sorgusunun hala devam ettiği bildirilirken bu konu hakkında bazı kişilerin gözaltına alındıkları açıklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde 23 kişi tutuklanarak ceza evlerine gönderilmişti. Bugün alınan bilgilere göre yeni isimlerin de tutuklanarak ceza evine gönderildikleri açıklandı. 

Sorgularının bir süredir devam ettiği 10 kişinin bugün adliyeye sevk edildiği ve ardından haklarında gerekli yargılamaların başlatılmasına karar verildi. 10 kişiden 9 kişinin suçu sabit görüldüğü için tutuklanmalarına karar verildi ve ceza evlerine gönderildi. Bir kişinin ise serbest bırakıldığı öğrenildi. Yapılan incelemelere göre daha önce serbest bırakılmış olan bir şüphelinin olayın içerisinde olduğu tespit edildiği için tekrar gözaltına alındığı ve sonrasında mahkemeye sevk edildiği öğrenildi. Mahkeme sonrasında verilen karar sonrasında ise tutuklandığı açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:19
YORUM EKLE