Reina Katliamcısı Hakkında Karar Verildi

Yılbaşı gecesinde Reina’da bulunan vatandaşlara yönelik saldırı düzenleyen; 39 kişiyi öldüren ve yüzlerce kişiyi yaralayan Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov hakkında karar verildi. Bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen Masharipov, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Reina Katliamcısı Hakkında Karar Verildi

Yılbaşı gecesi Ortaköy’de bulunan eğlence mekanı Reina’ya saldırı düzenleyen; 39 kişiyi öldüren ve yüzlerce kişiyi de yaralayan Reina saldırganı, bir süredir aranıyordu. Vatandaşların da titiz ve dikkatli davranması sonrası yakalanan ve adalete teslim edilen Abdulkadir Masharipov, bugün mahkemeye çıkarıldı. Gerekli işlemlerinin ardından İstanbul 11’inci Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde sorgulaması yapıldı. Yaklaşık olarak 2 saat süren sorgulamanın ardından Abdulkadir Masharipov hakkında karar verildi. 39 kişiyi öldüren ve yüzlerce kişiyi yaralayan saldırganın herhangi bir pişmanlık duymadığı belirtildi.

TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ

Gerekli sorgulamaları yapılan Masharipov, “Anayasal düzeni ortadan kaldıramaya teşebbüs, nitelikli şekilde birden fazla kişiyi kasıtlı olarak öldürmek, silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından tutuklanmasına karar verildi. Reina katliamcısı Abdulkadir Masharipov’un sorgusunun yapıldığı sırada çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Hakimliğin çevresinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler önlem aldı. Reina katilinin tutuklanma kararının çıkmasının ardından saldırgan yine yoğun güvenlik önlemleri altında cezaevine gidecek olan bindirilmek üzere otoparka kadar eşlik edildi.

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov tutuklanmasının ardından polis eskordu eşliğinde adliyeden çıkardı. Reina saldırganının Silivri Cezaevi’ne götürüleceği belirtildi.

YORUM EKLE