PKK'lı Teröristler İnlerinde Vuruldu!

VAN'ın Muradiye İlçesi kırsalında bir mağarada gizlenen 3 PKK'lı terörist, teslim olmayıp ateş açınca, ölü olarak ele geçirildi.

PKK'lı Teröristler İnlerinde Vuruldu!

PKK'ya yönelikn operasyonlar artarak devam ediyor. Doğu ve Güneydoğu illerinde süren kapsamlı terör operasyonunda PKK hem militan hemö de mühimmat kayıpları veriyor. Son olarak Van'dan gelen habere göre 3 terörist silahları ile birliklte ölü ele geçirildi.

'TESLİM OL' ÇAĞRISINA ATEŞLE KARŞIKIK VERDİLER 

VAN'ın Muradiye İlçesi'nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda PKK'lı 3 terörist, ölü ele geçirildi.

Muradiye İlçesi Babacan Mahallesi kırsalında PKK'lı teröristlerin kullandığı bir mağara tespit edilerek bölgeye operasyon düzenlendi. Jandarma ve özel harekat polislerince ortaklaşa düzenlenen operasyonda, güvenlik güçlerinin 'teslim ol' çağrılarına teröristler ateşle karşılık verince, çatışma çıktı. Çatışmada 3 terörist öldürüldü. Teröristlerle birlikte, bir M-16 piyade tüfeği, iki AK-47 piyade tüfeği ve bir roketatar ele geçirildi.

EYLEM HAZIRLIĞI YAPIYORLARDI

Öldürülen teröristlerin geçen 15 Nisan tarihinde güvenlik korucusu Adnan Vanlı'nın şehit olduğu, Muradiye Ak Parti İlçe Başkanının konvoyuna yönelik saldırıyı düzenlediği ve ilçede eylem hazırlığı içerisinde oldukları belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 22:00
YORUM EKLE