O Alçak Konuştu : Türkiye Kan Gölüne Dönecek, Güneydoğu'da Ayaklanma Olacak

Türkiye'ye yönelik yorumları ve darbeyi önceden bilmesi ile gündeme gelen eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin'den kelimenin tam anlamıyla alçak bir yorum geldi. Rubin'e göre Türkiye kan gölüne dönecek...

O Alçak Konuştu : Türkiye Kan Gölüne Dönecek, Güneydoğu'da Ayaklanma Olacak

Her fırsatta Türkiye'de iç karoşıklı hedefleyen ve bu konuda çalışma yaptığı bilinen  eski Pentagon yetkilisi ve American Enterprise Institute yazarı Michael Rubin, bu sefer skandai bir paylaşımda bulundu. Referandum ile ilgili sosyal medya adresinden paylaşımlarda bulunan Rubin, bölünecek ve kan gölüne dönüşecek bir Türkiye tablosu çizdi. Rubin ayrıca Güneydoğu'da ayaklanma olacağı paylaşımında bulunarak bazı şer odaklarına mesaj verdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yazılarıyla tanınan eski Pentagon yetkilisi ve American Enterprise Institute yazarı Michael Rubin, referandum sonucu değerlendirdiği yazısında, bölünecek ve kan gölüne dönüşecek bir Türkiye tablosu çiziyor.

Referandumun ardından ne yazacağı merak edilen eski Pentagon yetkilisi ve American Enterprise Institute yazarı Michael Rubin, referandum sonucuyla ilgili ilk analizini Washington Examiner için kaleme aldı.

OdaTV'den Şivan Okçuoğlu'nun haberine göre, Erdoğan'ın başkanlığı, Türkiye için büyük değişimlerin habercisi, ancak bu değişimler olumlu değil, daha ziyade bölünecek ve kan gölüne dönüşecek bir Türkiye tablosunu işaret ediyor.

Darbeyi önceden bilmesi ile Türk kamuoyunda tanınan Rubin'in analizine göre, referandum sonucunda yaşanan en gerçek değişiklik, 'Türkiye'de yönetim biçiminin değişerek esasen bir diktatörlük kurulmuş olması'.

Seçim saatleri boyunca çeşitli videolarda usulsüzlükler olduğunun gözlendiğini belirten Rubin, HDP seçmeninin ağırlıklı olduğu yerlerde AGİT gözlemcilerinin sandık başından uzaklaştırılmaları, YSK'nın sandıklar açılmaya başladıktan 1 saat sonra ani bir kural değişikliğine gitmesi ve CHP'nin itiraz ettiği 2.5 milyon oy konusuna da değindi.

'HAYIR OYU VERENLER, ERDOĞAN'IN DİKTATÖRLÜĞÜNÜ KABUL ETMEYECEK'

Rubin'e göre, Erdoğan'ın zafer ilan etmesinden daha önemli olan şey, Türkiye'nin tehlikeli bir şekilde bölünmüşlük tablosu vermesi. Referandumda 'Hayır' oyu verenlerin 'Erdoğan'ın diktatörlüğünü ve yeni yönetim şeklini' kabul etmeyeceklerini ifade eden Rubin, bu sebeple şiddetin hızla tırmanabileceğini iddia ediyor.

Rubin, polis baskısının azalması olasılığında sokak çatışmalarının fitilinin ateşlenebileceği söylerken, düzenlenen 'temizlik operasyonu' ile gücünü yitiren TSK'nın, Güneydoğu'da ayaklanma olasılığı bulunan Kürtlere karşı gelmeye gücünün yetmeyeceği ve Türkiye'nin bu bölgeyi etkin biçimde kaybedeceği öngörüsünde buluuyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 20:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
sabır
sabır - 1 yıl Önce

ADAM ALCAKTI,GİNE ALÇAKCA YAZMIŞ feto UŞAGINDAN daha İLERİ

AYŞE
AYŞE - 1 yıl Önce

AŞŞALIK REZİL KÖPEKK!!!!!!!

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

senin dediğin değil ALLAH ın dediğ olur

yılmaz
yılmaz - 1 yıl Önce

Kahin ne derse desin yalan olur. Herhâlde. O nun resulüne Selam olsun

ayze
ayze - 1 yıl Önce

Kuduran kopek basını ywr demısler kıpeklerde kudurdu bız de osmanlı torunlarıyız peygamber kuluyuz Allah bızımle beraber oldumu buseferde bagddata bayragı dıkerız genc osman bıle kelle koltugunda ucgun savasmus bızde oyle ederızzzzzz kopeller sız cok kuduruyorsunuz .

Zeynep
Zeynep - 1 yıl Önce

Ya şimdiye kadar feto hainine kim ufaklık etti kafanızı devekuşu gibi kuma gömerek sizden olmayanları terörist ilan ederek kendinizi kandırıyorsunuz bunuda bal gibi biliyorsunuz ama sorgusuz sualsiz takım tutar gibi parti tutuyorsunuz biyatlık evet diyenler gerçek anlamda birdüşünse evet demek özerklik demek imralıdaki şerefsiz köpek ta 2001 de bunu destekledipini söylüyor başkanlık sistemi ile birlikte biz ancak ülkemizi kurarız diyor suryelinin türkmenin gelecek bir ülkesi var biz anavatanız çünkü ama bizim gidecek bir ülkemiz yok o yüzden sevsekte sevmesekte mevcut yönetimi resmin geneline bakmalıyız ülkemizi bölmüyelim böldürtmeyelim ne mutlu Türküm