Murat Karayılan, "HAYIR" Diyor!

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan, örgüte yakın bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, " 16 Nisan’da Türkiye halkları ‘hayır’ derse ve Hayır kazanırsa, bu, Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır"dedi.

Murat Karayılan, "HAYIR" Diyor!

Evet çıkması durumunda 12 Eylül anayasasının daha de ilerletilmiş bir şeklinin ortaya çıkacağını savunan Karayılan, "Görülüyor ki, 16 Nisan hem halkımız hem de Türk halkı açısından önemli bir aşama oluyor” dedi.

16 Nisan'da oylanacak olan referandumun demokratik bir yanının olmadığı iddia eden Murat Karayılan, “Türkiye’de AKP, MHP ve MHP’nin bir parçası olan BBP’nin de katılımıyla ırkçı-milliyetçi bir ittifak oluştu. Bu şekilde 12 Eylül sistemini daha da ilerletmek ve faşizmi kurumsallaştırmak istiyorlar. Şu an referanduma götürmek istedikleri anayasa değişikliklerinin demokratik herhangi bir yanı yoktur. Faşist ve diktatör bir sistemi kalıcı hale getirmek istiyorlar.

Eğer 16 Nisan’da Türkiye halkları ‘hayır’ derse ve Hayır kazanırsa, bu, Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. Hayır’ın kazanacağı bir referandum, bütün yetkilerin tek bir kişinin eli altında olmayacağı, demokratik yöntemlerin de tartışılacağı, bu yönlü arayışların gelişebileceği bir dönemin başlangıcı olacaktır. " diye konuştu.

HABER24.COM

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 18:57
YORUM EKLE