Muhteşem Yüzyıl Kösem 14 Mart Yeni Bölüm Var mı Yok mu Yayın Saati mi Değişti?

Fox Tv'nin sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem 14 Mart Yeni bölüm varmı yokmu yayın saati neden değişti. reytingleri kötü giden Muhteşem Yüzyıl kösem dizisi Saat 20:00'da oynanaması gerekirken yeni bölüm 22:30'da fox tv ekranlarında yayınlanacak?

Muhteşem Yüzyıl Kösem 14 Mart Yeni Bölüm Var mı Yok mu Yayın Saati mi Değişti?

Fox Tv'nin en çok izlenen dizisi Muhteşem  Yüzyıl Kösem dizisi Finalmi oluyor 14 mart salı yeni bölüm varmı yokmu saat 20:00'da oynanması planlanan Muhteşem Yüzyıl kösem dizisi Yeni bölüm saat 22:30'da yayınlanacak. kötü reytingler sonrası dizinin 22:30da yayınlanacağı açıklandı. peki Muhteşem Yüzyıl kösem dizisi bundan sonra 22:30'damı yayınlanacak detaylar geldikçe yüklenecek.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SON BÖLÜM NELER YAŞANDI:

Muhteşem Yüzyıl Kösem de bu hafta Sultan Murad düşmanlarının kim olduğunu öğreniyor! Sultan Murad ve Şehzadeler suikasta uğruyor! Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa’nın iş birliği ifşa oluyor! Kösem Sultan, Gülbahar Sultan’a büyük bir ceza veriyor! Gülbahar Sultan her şeyi itiraf ediyor! Sultan Murad payitahta yeni gözdesiyle beraber dönüyor! Farya hareme gelen yeni gözdenin hayal kırıklığını yaşıyor! Kösem Sultan, Şehzade Bayezid’e tarafını seçmesini söylüyor! Şeyhülislam ve Gülbahar Sultanın kendine karşı ihanet içinde olduğunu öğrenen Sultan Murad görülmemiş bir karar veriyor! Farya, Ayşe’nin yaptığı her şeyi öğreniyor!

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM KONUSU:

Henüz 14 yaşındayken babasının ani ölümüyle tahta çıkan Sultan Ahmed’in genç omuzlarında koca bir cihan imparatorluğunun yükü durmaktadır. Tahta çıkan genç sultan içeride isyanlar, dışarıda değişen güç dengeleri, sarayın içerisinde çıkar çatışmaları ve tahta göz diken ihtiraslı gözlerle karşı karşıyadır. Tüm bu kara bulutlarlar arasında Sultan Ahmed’in dünyasını aydınlatan tek şey gördüğü bir tablodaki güzel kızdır.

Sultan Ahmed’in bu tablodaki genç kızdan ne kadar etkilendiğini gören Safiye Sultan, tabloda resmedilen kızı dünyanın merkezine, Osmanlı’ya “taht hediyesi” olarak getirir. Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler. Hanedanın yeni düşmanları Sultan Ahmed tahta geçtiğinde Osmanlı tahtının onun dışında yalnızca bir veliahtı kalmıştır.

Onun zamanında kaldırılacak olan kardeş katli geleneği nedeniyle hanedanda erkek çocuk neredeyse kalmamıştır. Bu durumu kendileri için bir fırsat bilen Giray Kardeşler ise gözünü tahta dikmiştir. Uzun senelerdir süren geleneğe göre Kırım Hanlığı’nın hanzadeleri tahta çıkmadan evvel İstanbul’da tutuluyor, bir esir hayatına benzeyen bu sürecin sonunda Osmanlı hükümdarının kararına göre Kırım Hanlığı’nın başına geçiyorlardı. Mehmet ve Şahin Giray kardeşler buna bir son vermeye kararlıydılar.

Sultanların “perde arkası” savaşları Kadınlar Saltanatı olarak adlandırılan dönemin zirveye çıktığı zamanları anlatan Muhteşem Yüzyıl Kösem’de sultanlar ve onların yapacakları da hikayeyi derinden etkileyecek. Büyük Valide Safiye Sultan, Handan Sultan, Halime Sultan ve Fahriye Sultan’ın müdahaleleri, çevreleri, ilişkileri Saray’ın kaderini kökünden değiştirecek.

Yeniçeri Ocağı’nın kapalı kapılar ardındaki hikayesi Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ön plana çıkacak hikayelerden biri de Yeniçeriler. İmparatorluk ordusunun asi ve cesur kahramanlarının geçmişleri ve gelecekleri arasında, yasakların gölgesinde sürdürdükleri hayatları kimi zaman Saray’ın en kalbine kadar etki edecek. Sultan Ahmed ve İskender’in yoldaşlığı ise İskender’in sakladığı sır ile daha da karmaşık hale gelecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
gülten gürtürk
gülten gürtürk - 1 yıl Önce

neden yayınlanmıyor severek izliyoruz ilk bölümlerinin oyuncuları yüzünden seyretmiyorduk şimdi saati ni kaçırmıyoruz ne oldu inanmam reytingleri düşük olduğuna

zeynep              sakarya
zeynep sakarya - 1 yıl Önce

merhabalar lütfen muhtesem yüzyıl kösem final yapmasın zate bir o diziyi izliyoruz hemde severek çok ğüzel bir dizi lütfen devamı olsun sayğılarımla

Gülbiye Berber
Gülbiye Berber - 1 yıl Önce

Severek izlediğim tek dizi yayınlanacağı günü ve saati heyecanla beklemekteyim bukadar güzel bir dizinin beli bir günü ve saati olmaması beni çok üzüyor cuma saat 20-de olması çok güzeldi şimdi çok geç saatlere alınınca izleyemiyorum ve çok üzülüyorum.

Sevda
Sevda - 1 yıl Önce

Neden bu saatte henüz yayınlanmadı

esra
esra - 1 yıl Önce

yaa bu saatte yayınlanır mı bu dizi
hemde oynaması gereken saatte yayınlanmış dizinin tekrarı konuluyor,olacak şey mi???

süha
süha - 1 yıl Önce

diziyi çok severek izliyoruz.bir de şu sinan paşa ne zaman yakalanacak deli etti bizi

süha
süha - 1 yıl Önce

yorumda dizinin final yapabileceği yazıyor biz de sabırsızlıkla yayın saatini bekliyoruz ve severek izliyoruz.

sena
sena - 1 yıl Önce

ben bitmesini istemiyorum severek izlediğim bir dizi