14 Mart 2017 Salı 15:34
Muhteşem Yüzyıl Kösem 14 Mart Yeni Bölüm Var mı Yok mu Yayın Saati mi Değişti?

Fox Tv'nin en çok izlenen dizisi Muhteşem  Yüzyıl Kösem dizisi Finalmi oluyor 14 mart salı yeni bölüm varmı yokmu saat 20:00'da oynanması planlanan Muhteşem Yüzyıl kösem dizisi Yeni bölüm saat 22:30'da yayınlanacak. kötü reytingler sonrası dizinin 22:30da yayınlanacağı açıklandı. peki Muhteşem Yüzyıl kösem dizisi bundan sonra 22:30'damı yayınlanacak detaylar geldikçe yüklenecek.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SON BÖLÜM NELER YAŞANDI:

Muhteşem Yüzyıl Kösem de bu hafta Sultan Murad düşmanlarının kim olduğunu öğreniyor! Sultan Murad ve Şehzadeler suikasta uğruyor! Gülbahar Sultan ve Sinan Paşa’nın iş birliği ifşa oluyor! Kösem Sultan, Gülbahar Sultan’a büyük bir ceza veriyor! Gülbahar Sultan her şeyi itiraf ediyor! Sultan Murad payitahta yeni gözdesiyle beraber dönüyor! Farya hareme gelen yeni gözdenin hayal kırıklığını yaşıyor! Kösem Sultan, Şehzade Bayezid’e tarafını seçmesini söylüyor! Şeyhülislam ve Gülbahar Sultanın kendine karşı ihanet içinde olduğunu öğrenen Sultan Murad görülmemiş bir karar veriyor! Farya, Ayşe’nin yaptığı her şeyi öğreniyor!

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM KONUSU:

Henüz 14 yaşındayken babasının ani ölümüyle tahta çıkan Sultan Ahmed’in genç omuzlarında koca bir cihan imparatorluğunun yükü durmaktadır. Tahta çıkan genç sultan içeride isyanlar, dışarıda değişen güç dengeleri, sarayın içerisinde çıkar çatışmaları ve tahta göz diken ihtiraslı gözlerle karşı karşıyadır. Tüm bu kara bulutlarlar arasında Sultan Ahmed’in dünyasını aydınlatan tek şey gördüğü bir tablodaki güzel kızdır.

Sultan Ahmed’in bu tablodaki genç kızdan ne kadar etkilendiğini gören Safiye Sultan, tabloda resmedilen kızı dünyanın merkezine, Osmanlı’ya “taht hediyesi” olarak getirir. Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler. Hanedanın yeni düşmanları Sultan Ahmed tahta geçtiğinde Osmanlı tahtının onun dışında yalnızca bir veliahtı kalmıştır.

Onun zamanında kaldırılacak olan kardeş katli geleneği nedeniyle hanedanda erkek çocuk neredeyse kalmamıştır. Bu durumu kendileri için bir fırsat bilen Giray Kardeşler ise gözünü tahta dikmiştir. Uzun senelerdir süren geleneğe göre Kırım Hanlığı’nın hanzadeleri tahta çıkmadan evvel İstanbul’da tutuluyor, bir esir hayatına benzeyen bu sürecin sonunda Osmanlı hükümdarının kararına göre Kırım Hanlığı’nın başına geçiyorlardı. Mehmet ve Şahin Giray kardeşler buna bir son vermeye kararlıydılar.

Sultanların “perde arkası” savaşları Kadınlar Saltanatı olarak adlandırılan dönemin zirveye çıktığı zamanları anlatan Muhteşem Yüzyıl Kösem’de sultanlar ve onların yapacakları da hikayeyi derinden etkileyecek. Büyük Valide Safiye Sultan, Handan Sultan, Halime Sultan ve Fahriye Sultan’ın müdahaleleri, çevreleri, ilişkileri Saray’ın kaderini kökünden değiştirecek.

Yeniçeri Ocağı’nın kapalı kapılar ardındaki hikayesi Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ön plana çıkacak hikayelerden biri de Yeniçeriler. İmparatorluk ordusunun asi ve cesur kahramanlarının geçmişleri ve gelecekleri arasında, yasakların gölgesinde sürdürdükleri hayatları kimi zaman Saray’ın en kalbine kadar etki edecek. Sultan Ahmed ve İskender’in yoldaşlığı ise İskender’in sakladığı sır ile daha da karmaşık hale gelecek.

Son Güncelleme: 14.03.2017 21:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gülten gürtürk 2017-03-14 20:11:29

neden yayınlanmıyor severek izliyoruz ilk bölümlerinin oyuncuları yüzünden seyretmiyorduk şimdi saati ni kaçırmıyoruz ne oldu inanmam reytingleri düşük olduğuna

Avatar
zeynep sakarya 2017-03-14 20:15:44

merhabalar lütfen muhtesem yüzyıl kösem final yapmasın zate bir o diziyi izliyoruz hemde severek çok ğüzel bir dizi lütfen devamı olsun sayğılarımla

Avatar
Gülbiye Berber 2017-03-14 22:59:36

Severek izlediğim tek dizi yayınlanacağı günü ve saati heyecanla beklemekteyim bukadar güzel bir dizinin beli bir günü ve saati olmaması beni çok üzüyor cuma saat 20-de olması çok güzeldi şimdi çok geç saatlere alınınca izleyemiyorum ve çok üzülüyorum.

Avatar
Sevda 2017-03-14 22:57:54

Neden bu saatte henüz yayınlanmadı

Avatar
esra 2017-03-15 01:35:03

yaa bu saatte yayınlanır mı bu dizi
hemde oynaması gereken saatte yayınlanmış dizinin tekrarı konuluyor,olacak şey mi???

Avatar
süha 2017-03-15 02:12:00

diziyi çok severek izliyoruz.bir de şu sinan paşa ne zaman yakalanacak deli etti bizi

Avatar
süha 2017-03-15 02:35:15

yorumda dizinin final yapabileceği yazıyor biz de sabırsızlıkla yayın saatini bekliyoruz ve severek izliyoruz.

Avatar
sena 2017-03-15 09:17:44

ben bitmesini istemiyorum severek izlediğim bir dizi