Muğla'da 15 Kedi ve Köpek Zehirlenerek Öldürüldü

Muğla Milas' ta aralarında sahipli kedi ve köpeklerin bulunduğu 15 hayvan, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından zehirlenerek öldürüldü. Mahalle sakinleri olayın vicdansızlık olduğunu söylerken, zehirleme işini kimin yaptığını da tespit etmeye çalışıyorlar.

Muğla'da 15 Kedi ve Köpek Zehirlenerek Öldürüldü

Muğla’ nın Milas ilçesinde dün gece saatlerinde halkın karşılaştığı manzara dehşet vericiydi. Mahalle sakinlerinin ifadelerine göre zehirlendikleri belirten 15 kedi ve köpek, cansız halde yerde yatıyorlardı. Mahallede ölü şekilde yattığını gören vatandaşlar, iki günden  beri hayvanların telef edildiğini belirterek yapılanların vicdansızlık olduğunu belirtti.

Olayın gerçekleştiği Milas’ ın Bahçelievler Mahallesi’ nde iki gündür 15 hayvanın zehirlenerek öldürüldüğünü iddia eden vatandaşlar isyan etti. Aralarında sahipli kedi ve köpeklerin de bulunduğu hayvanların öldürülmesi halk tarafından tepki gördü. Mahalle sakinlerinden olan Adem Özer (65), yaklaşık 5 yıldır bahçesinde golden cinsi bir köpeğe(Reis) baktığını söyleyek açıklama yaptı. Açıklamasında şunları söyledi: “Mahallemizde iki günden beri kedi ve köpek ölümleri meydana geliyordu. Hatta bazı komşularımız köpeği sakın dışarı bırakma diye beni uyardı. Biz içerdeyken Reis farkında olmadan bahçeden dışarı çıkmış. Bugün akşam saatlerinde evin yakınlarında yerde halsiz bir şekilde yatarken buldum. Zehirlendiğini fark ettikten sonra hemen süt ve ayran içirdim. Ardından veterinere götürdüm. Veteriner serum ve ilaçlar ile tedavi uyguladı. Fakat gördüğünüz gibi kurtaramadık”

"YAPILANLAR VİCDANSIZLIKTIR"

Evlerinin bahçelerinde cansız yerde yatan kedi ve köpekleri gören Gürsoy Doğan, bu durum üzerine mahallede küçük bir araştırma yaptığını belirtti. Mahallenin genelinde, ara sokaklarda ve evinin arkasındaki boş bir arazide gezinti yaptığımda yaklaşık 10 tane daha köpeğin zehirlenerek öldürüldüğünü tespit ettiğini söyledi. Yapılanları “Vicdansızlıktır. İnsanlığa sığmaz” şeklinde niteledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 09:01
YORUM EKLE