Meteoroloji'den haftasonu için fırtına uyarısı ! İstanbullular dikkat ..

Aralık ayının ilk haftasını geride bıraktığımız şu günlerde soğuk hava ve yağışlar tüm yurtta etkisini göstermeye başladı.Meteoroloji'den son dakika İstanbul için fırtına uyarısı geldi.İşte meteorolojiden yapılan o açıklama ..

Meteoroloji'den haftasonu için fırtına uyarısı ! İstanbullular dikkat ..

Meteoroloji son dakika  İstanbul için fırtına uyarısı yaptı. Meteoroloji'den yapılan açıklamada , Marmara Bölgesi ve İstanbul'da yarın soğuk hava ve fırtınanın etkili olacağı belirtildi.Meteoroloji'den yapılan açıklamalarda kuvvetli fırtınadan dolayı çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi , ulaşımda aksamalar ve  soba ve doğalgaza kaynaklı zehirlenmeler içinde uyarılarda bulunuldu.

METEOROLOJİ'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI 

Yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın Marmara Bölgesi ve İstanbul'da 09.12.2017 Cumartesi günü sabah saatlerinden sonra kuvvetini arttırarak güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli (40-60 km/saat); Cumartesi gece saatlerinden sonra ise yer yer fırtına şeklinde (60-90 km/saat) esmesi beklenmektedir. 

Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar ile soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YORUM EKLE