Mardin'de güvenlik sebebiyle iki mahallede sokağa çıkma yasağı getirildi

Mardin Valiliği, bugün bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için yapılacak operasyon öncesi açıklama yaparak, Kızıltepe İlçesi'ne bağlı Uzunkaya ile Uluköy Mahallesi'nde saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Mardin'de güvenlik sebebiyle iki mahallede sokağa çıkma yasağı getirildi

Valilikten yapılan açıklamada, Uzunkaya ve Uluköy mahallelerinin dağlık ve ormanlık alanında faaliyet yürüten PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek, sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek, silah ve sığınaklarda bulunan diğer malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlendiği belirtildi. Operasyonun getireceği tehlikeleri göz önünde bulundurarak, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla bugün saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere, ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Yapılan açıklama ise şöyle:


"İlimiz Kızıltepe İlçesi Uzunkaya ve Uluköy Mahalleleri kırsal alanındaki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek ve BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen silahlar ile depo ve sığınaklarda bulunan diğer malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyonel faaliyet icra edilmektedir. Operasyon icra edilen bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 09 Şubat 2017 Perşembe günü saat: 06.00 itibari ile Kızıltepe İlçesine bağlı olan, Uzunkaya ve Uluköy Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir." 

YORUM EKLE