Londra'da nefret suçu : Uyruğunu Beğenmediler, Hastanelik Ettiler

Londra'da nefret suçu işlendi. Otobüs bekleyen 17 yaşındaki bir sığınmacı, kendisine uyruğunun sorulmasının ardından öldüresiye dövülerek hastanelik edildi, sanıklar ise kayıplara karıştı.

Londra'da nefret suçu : Uyruğunu Beğenmediler, Hastanelik Ettiler

Londra'da yaşanan bir olay büyük tepki topladı. Uyruğunu sordukları bir genci öldüresiye döven ve ardından kayıplara karışan 8 kişinin yakalanamaması da tepkilerin dozunuı yükseltti.

LONDRA polisi tarafından yapılan açıklamada, otobüs bekleyen sığınmacının etrafının 8 kişi tarafından sarıldığı ve milliyetinin sorulduğu kaydedildi. Çocuğun sığınmacı olduğunu söylemesi üzerine de grubun saldırısına uğradığı belirten açıklamada, başına ağır darbeler alan sığınmacının sağlık durumunun ciddi olduğu kaydedildi. Olayı ‘nefret suçu’ olarak tanımlayan polis, mağdurun kimliğiyle ilgili bilgi vermedi.

Saldırı sırasında mağdurla birlikte olan iki arkadaşının ise olay yerinden kaçarak kurtulduğu ve hafif şekilde yaralandıkları bildirildi. Saldırıyla ilgili henüz gözaltına alınan kimse olmadığı açıklandı.
Geçen yıl İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılması (Brexit) yönünde sonuçlanan AB referandumuna giden süreçte ülkede göçmen karşıtı görüşler yüksek sesle dile getirilmeye başlanmıştı. İçişleri Bakanlığının verilerine göre Brexit referandumunun ardından ülkede nefret suçlarında yüzde 50’ye varan artış kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 12:08
YORUM EKLE