Lisede Dehşet Arkadaşının Boğazını Keserek Öldürdü Kendinide Bıçakladı!

Rize'de bir lisede 16 yaşındaki genç henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı sınıf arkadaşının boğazını keserek öldürdü, sonra aynı bıçakla kendini yaraladı. İki arkadaş hastaneye kaldırılırken boğazı kesilen genç tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Lisede Dehşet Arkadaşının Boğazını Keserek Öldürdü Kendinide Bıçakladı!

Alınan bilgilere göre olay, Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan Pazar Fen Lisesi'nde bu Sabah yaşandı. İddia edildiği üzere B.K., ders esnasında iken bir anda cebinden çıkararak bıçakla ön sırasında oturmakta olan arkadaşı Emir Taş'ı boynundan bıçakladı, sonrasında bıçağı kendine çeviren B.K. aynı bıçakla kendini ağır yaraladı. Her iki öğrencide, sınıftaki öğretmen ve arkadaşlarının yardımıyla Pazar Kaçkar Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Emir Taş hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, B.K.’nı hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Arkadaşının hayatına son veren ve psikolojik sorunlar yaşadığı iddia edilen B.K.'nın bir arkadaşlarına, 'Bugün okulda sınavlar iptal olacak. Kendimi öldüreceğim, giderken yanımda en yakın arkadaşımı da götüreceğim" dediği öne sürüldü. Bir diğer iddiaya göre ise B.K.'nın kendisine lakap taktığı gerekçesiyle daha önce tartıştığı Emir Taş'ı bıçakladığı öne sürüldü.

16 yaşındaki lise öğrencisinin dersteyken cinnet geçirerek bıçakla saldırması sonucu lise öğrencisi E.T hayatını kaybetti, cinnet geçiren ve kendini de bıçaklayan öğrenci ise ağır yaralı. Rize'nin Pazar İlçesi'nde, lise 1'inci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki B.K., önce aynı yaştaki arkadaşı E. T.'yi boynundan bıçakladı, ardından da bıçakla kendi boynunu kesti. Olayda ağır yaralanan E. T. kurtarılamadı, B.K. ise tedavi altına alındı.

BIÇAĞINI ÖNCE ÖN SIRADAKİ ÖĞRENCİNİN BOYNUNA SAPLADI SONRA DA KENDİ BOYNUNA

Olay, Pazar Fen Lisesi'nde bu sabah meydana geldi. İddiaya göre B.K., sınıfta bir anda cebinden çıkardığı bıçakla ön sırada oturan arkadaşı E. T.'yi boynundan bıçakladı, ardından bıçakla kendi boynunu kesti. Yaralı iki öğrenci, öğretmen ve arkadaşlarının yardımıyla Pazar Kaçkar Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

OKUL TATİL EDİLDİ

E. T.hastanede hayatını kaybetti, ağır yaralanan B.K. ise ilk müdahalenin ardından Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Olay nedeniyle okulda eğitim bir gün süreyle tatil edildi.

"KENDİMİ ÖLDÜRECEĞİM GİDERKEN YANIMDA EN YAKIN ARKADAŞIMI DA GÖTÜRECEĞİM"

Bu arada, olayı gerçekleştiren ve psikolojik sorunlar yaşadığı öne sürülen B.K.'nın arkadaşlarına, 'Bugün okulda sınavlar iptal olacak. Kendimi öldüreceğim, giderken yanımda en yakın arkadaşımı da götüreceğim" dediği iddia edildi.

"KENDİNE LAKAP TAKTI DİYE BIÇAKLADI" İDDİASI

Bir diğer iddiaya göre ise B.K.'nın kendisine lakap taktığı gerekçesiyle daha önce tartıştığı E. T.'yi bıçakladığı öne sürüldü.

TESTERE OYUNUNDAN ETKİLENDİ İDDİASI

Rize'nin Pazar İlçesi Fen Lisesi'nde arkadaşını öldüren, kendisini de bıçaklayarak ağır yaralanan 16 yaşındaki B.K.'nın, korku filmi serisi 'Testere' tema alınarak hazırlanmış 'Testere' oyunun bağımlısı olduğu belirtildi. Bölümleri geçmek için karşısına çıkan her şeyi ve insanı testere ile kesmeye odaklı oyunun karakterine ait maskeleri takan B.K.'nın çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 22:06
YORUM EKLE