Kuyumcu Hırsızı Kovaladı

Adana’da bir kuyumcu iş yerinin camını taş ile kıran ve kaçan hırsızı tabancayla kovaladı. Kuyumcunun camını kırarak altınları çalmak isteyen hırsız, 36 yaşındaki işyeri sahibinin tabancasını görünce kaçarak izini kaybettirdi. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Kuyumcu Hırsızı Kovaladı

Adana’daki bir kuyumcuda ilginç bir olay yaşandı. Adana merkez ilçesi Seyhan’da bulunan Fevzipaşa Mahallesi’ndeki bir kuyumcuya gelen iki şahıs, kuyumcunun camını kırmaya çalıştı. İşyeri sahibi 36 yaşındaki Ayhan Özmumcu müşteriler ile ilgilenirken, motosikletle iki şahıs geldi. Yüzlerini atkı ve bere ile kapatan 2 şahıs, kuyumcunun önünde bir süre bekledi. Daha sonra ara sokakta giren şahıslar, birkaç saniye geçtikten sonra parke taşları ile kuyumcuya geldiler. Özel yapım cama parke taşı ile vuran şüpheliler, camı kırdılar. Şüphelilerin cama saldırdığını fark eden işyeri sahibi Ayhan Özmumcu, çekmecede bulunan silahı çıkardı. Bu sırada silahı fark eden şüpheliler kaçmaya başladılar.

ARA SOKAKLARA KAÇTILAR

İşyeri sahibinin elindeki silahı fark eden şüpheliler, taşı yere atarak kaçmaya başladılar. Ara sokaklara kaçan şüpheliler, gözden kayboldu. İşyeri sahibi Ayhan Özmumcu, yere düşen altınları topladıktan sonra polise haber verdi. Olay yerine gelen polisler, güvenlik kameralarını inceledi. Olay yerinde yapılan inceleme sonrası soruşturma başlatıldı.

Polise ifade veren Özmumcu, silahı görünce şüphelilerin kaçtıklarını ve silah ile havaya bir el ateş açtığını belirtti. Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUM EKLE