Korkutan Deprem Uyarısı Yapıldı

Çanakkale'de bugün üst üste gerçekleşen deprem alarmlarının ardından yetkililer büyük İstanbul depremi konusunda korkutan açıklamalar yaptılar.

Korkutan Deprem Uyarısı Yapıldı

Çanakkale'de bugün sabah saatlerinde il olarak 5.3 şiddetinde bir depremin meydana geldiği belirlendi. Bunun üzerine depremin ardından birçok evin hasar gördüğünün fark edilmesi durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya koydu. Fay hattına yakın olduğu belirlenen bölgelerde ve taş evlerde oturan vatandaşların evleri zarar görürken bölgede bulunan ahırlarda da pek çok hayvanın telef olduğunun görülmesi dikkat çekti. Bunun ardından konu hakkında deprem uzmanları tarafından inceleme başlatıldı. 

Henüz depremin şokunu atlatamayan bölge halkı akşam üstü daha büyük şiddette bir deprem ile sarsıldılar. Bunun üzerine depremin 5.5 şiddetinde gerçekleştiği ortaya çıktı. İkinci kez deprem yaşayan vatandaşların korkudan evlerine giremedikleri ve soğuk havada dışarıda bekledikleri öğrenildi. Şiddetli depremlerin yanı sıra pek çok artçı depreminde meydana gelmesi vatandaşları daha çok korkuttu. 

Yaşanan depremlerin ardından herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığının belirlenmesi sonucunda merakla beklenen açıklama sonunda yapıldı. Deprem uzmanları ve AFAD yetkilileri tarafından korkutan yeni bir deprem uyarısı yapıldı. Ege kıyılarında yeni bir depremin yaşanabileceği belirtilirken bunun ardından İzmir halkına uyarı yapıldı. Yarın İzmir'de büyük bir depremin olabileceği belirtilirken özellikle sahile yakın kesimlere oturan vatandaşların biraz daha dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı. Taş evlerde oturan vatandaşların mümkünse 15 20 gün kadar evlerine girmemeleri konusunda çeşitli uyarılar yapıldı. 

YORUM EKLE