Komandolar Suriye'ye dualar ile uğurlandı !

Köklüce Jandarma Komando Taburunda görevli olan 180 komando sınırötesi operasyonlar için Suriye'nin El-Bab şehrine dualar ile uğurlandı.Kahraman askerlerin aileleri ve vatandaşlar da onları uğurlamak için oradaydı ...

Komandolar Suriye'ye dualar ile uğurlandı !

‘Kurtlar’ olarak adlandırılan Köklüce Jandarma Komando Taburunda görevli 180 komando için düzenlenen tören öncesinde askerler, protokol ve vatandaşlar ile birlikte tabur içerisindeki mescitte sabah namazını kıldı.

 180 komando sınırötesi operasyonlar için Suriye'nin El-Bab şehrine dualar ile uğurlandı.Kahraman askerlerin aileleri ve vatandaşlar da onları uğurlamak için oradaydı ...Namaz çıkışında ise Niksar Belediyesi tarafından asker ve vatandaşlara simit, poğaça ve çay ikramında bulunuldu. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Tabur Komutanı Yarbay Haydar İrban'ın komando yemini ettirdi. Daha sonra kurban kesilerek dua edildi.

Tokat İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, "Bugün burada Suriye El-Bab bölgesindeki  göreve giden komandolarımızı birazdan uğurlayacağız. Halen o bölgede ne mutlu Tokat İl Jandarma Komutanlığı olarak yine bizim Turhal ilçemizde konuşlu olan Nevşehir Komando Tabur Komutanlığı 6 aydır kendisine tebliğ edilen görevi büyük bir kahramanlıkla yerine getirmektedir. Bu bir nöbet değişimidir. Bugün arkadaşlarım oraya gidecekler, diğer silah arkadaşlarım geriye dönecektir." ifadelerini kullandı.

Komandolar El-Bab'da 6 ay boyunca görev yapacak.

YORUM EKLE