Kocaeli'nde Arı Kovanlarına Gizlenmiş 350 Kilo Esrar Yakalandı

Kocaeli’nde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu kapsamında arı kovanları arasına gizlenmiş 350 kilo esrar yakalandı.

Kocaeli'nde Arı Kovanlarına Gizlenmiş 350 Kilo Esrar Yakalandı

Kocaeli’nde yapılan uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonda, arı kovanlarının arasına gizlenmiş 350 kilo esrar bulundu. Narkotik köpeği, kısa sürede uyuşturucuyu bulurken 2 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi Narkotim ekipleri, Diyarbakır'dan İstanbul'a yüklü miktarda uyuşturucu sevk edileceği istihbaratını aldı. 15 gün süren teknik ve fiziki takibin ardından uyuşturucu yüklü kamyonet dün yola çıktı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotim dedektifleri ise kamyoneti adım adım takibe aldı. TEM otoyolu Kocaeli kesiminde ekipler operasyona start verdi. Alınan tedbir ve önlemlerin ardından, uyuşturucu yüklü kamyonet durduruldu. Kamyonetin sürücüsü M.B ile oğlu D.B incelenmek üzere karakola götürüldü.

NARKOTİK KÖPEĞİ PASCAL BULDU

Ekipler aracın kasasında yaptıkları inceleme sonrasında arı kovanları ile karşılaştı.  Uyuşturucu ile Şube Müdürlüğü Narkotim dedektifleri detaylı incelemek üzere aracı Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Narkotik köpeği 'Pascal' kamyonetin kasasına yoğun tepki verdi. Bunun üzerine Narkotim ekipleri kasada bulunan arı kovanlarını boşaltınca, uyuşturucuların bulunduğu çantalar ile karşılaştı. Ekipler kamyonetin yanına çağırdıkları baba ve oğluna uyuşturucuları gösterdi. Baba ve oğlu uyuşturucuların kasadan çıkması üzerine gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi Narkotim ekiplerinin son günlerde yaptıkları başarılı operasyonlar dikkat çekiyor. Doğu illerini İstanbul'a bağlayan TEM otoyolu Kocaeli geçişinde ekipler adeta kuş uçurtmuyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 11:45
YORUM EKLE