Kipa'lar Migros'a devredilecek

Tesco firmasının sahibi olduğu Türkiye'de faaliyet gösteren perakende zinciri Kipa, Migros Ticaret A.Ş tarafından satın alındı.

Kipa'lar Migros'a devredilecek

Migros T.A.Ş tarafından yapılan açıklamaya göre 21 Haziran 2016’da devir işlemleri için gereken yasal izinler Rekabet Kurumu’dan istenmişti. Yapılan başvurunun onaylandığı firma tarafından bugün duyuruldu.

Yapılacak olan işlemler için gerekli izni alan firma, devir sürecinin başladığını belirttiği açıklamasında, Migros’un hisse devriyle birlikte Marmara, Ege, Akdeniz bölgelerinde aktif olarak hizmet veren Kipa’nın toplamda 48 hipermarket, 48 süpermarket ve 72 adet express (küçük) mağazası toplamında 320 bin metrekare satış alanının kendilerine dahil edildiğini duyurdu.

DEVİR 1 MART 2017'DE GERÇEKLEŞECEK

Kipa’nın 20 ilde bulunan 26 adet alışveriş merkezi, tamamen Migros’a devredildi. Sürecin hızla devam ettiğini belirten yöneticiler, 1 Mart 2017’de devrin tamamen gerçekleşmiş olduğunun altını çizdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Migros Ticaret A.Ş Genel Müdürü Özgür Tort, “Kipa’yı alarak satın alma yatırımımızı ve perakendenin geleceğine olan inançlarımızın peşinden giderek gerçekleştiriyoruz” dedi. Sözlerine devam eden Genel Müdür Tort, “Uluslararası arenada önemli bir yeri olan Tesco’nun, Kipa’ya sağladığı katkılar, zenginlikler, başarılı ve yetenekli Kipa çalışanları ve Kipa’nın kalitesi, hizmeti Migros tarafından satın alındıktan sonra daha da güçlenecek. Hep birlikte bu çıtayı en yukarı taşıyacağız. Migros’un perakende sektöründeki öncülüğünü zenginleştireceğiz” dediği öğrenildi.

Türkiye perakende sektörüne 1954 yılında giriş yapan Migros Ticaret A.Ş , ülkemizde sektörün lider firmaları arasında yer alıyor. Şirket, satış işlemlerinde en son 2007 yılında Koç Grubu tarafından satışa çıkarılmasıyla gündeme gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 08:54
YORUM EKLE