Kaza değil felaket! Konya'da 40 araç birbirine girdi

Konya'da sis ve buzlanma nedeniyle Konya- Ankara Karayolu Aksaray Köprülü Kavşağı yakınında, yaklaşık 40 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. İlk belirlemelere göre 23 kişi yaralandı, hayatını kaybeden olmadı.

Konya'da sis ve buzlanma nedeniyle yaklaşık 40 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Çoğunluğu servis aracının karıştığı kazada, çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.
Kaza, bugün saat 08.00 sıralarında Organize Sanayi Bölgeleri'nin yoğunlukta olduğu Konya- Ankara Karayolu Aksaray Köprülü Kavşağı yakınında meydana geldi. Sis ve buzlanma nedeniyle ilk belirlemelere göre 1'i şehirlerarası yolcu otobüsü, 1'i belediye otobüsü ve 5'i işçi servisi olmak üzere 7 otobüs, yine çoğunluğu işçi servisi 8 minibüs, 1 TIR, 3 kamyon ve yaklaşık 20 otomobilin karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Kaza nedeniyle bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kazada bir otomobilin TIR ve otobüsün altında kaldığı görüldü. Çoğunluğu servis aracının karıştığı kazada, çok sayıda yaralının olduğu belirtildi. Yaralılar, ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Kaza nedeniyle yolun Ankara'ya gidiş yönü ulaşıma kapandı.

23 YARALI 

Konya'da sis ve buzlanma nedeniyle yaklaşık 40 aracın karıştığı kazada ilk belirlemelere göre 23 kişinin yaralandığı ve yaralıların ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldığı belirtildi. Tedavi altına alınanlar arasında durumu ağır olanlarında olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 13:38
YORUM EKLE