Kalbi Delik Genç Yaşamına Son Verdi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde yaşayan lise öğrencisi Muhammet Çoban kalbi delik olduğu için tedavi görürken evde yalnız olduğu bir sırada kendisini asarak hayatına son verdi.

Kalbi Delik Genç Yaşamına Son Verdi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki lise son öğrencisi Muhammet Çoban'ın intiharı kafalarda çeşitli soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. 18 yaşındaki gencin kalbinde bir delik oluştuğu tespit edildiği için uzun süredir hastanede kontrol altında tutulduğu ve tedavilerinin yoğun bir şekilde devam ettiği öğrenildi. Hastaneden geri kalan kısımlarda evde dinlenen ve okulunda sevilen bir öğrenci olduğu öğrenilen gencin son zamanlarda bunalıma girdiği iddia edildi. 

Yoğun tedavi programı, aldığı ilaçlar ve sağlığında meydana gelen bozulmalar sonucunda bunalıma girdiği belirlenen gencin daha önce intihar etmeye kalkıştığı ancak ailesinin dikkati sebebiyle kısa sürede durumun kontrol altına alındığı belirlendi. Geçtiğimiz günlerde annesinin ve kardeşlerinin bir akraba ziyaretine gitmesini fırsat bilen gencin yaşamına son verdiği öğrenildi. Ailesi gittikten sonra evde bulduğu bir kancalı ip yardımı ile kendisini tavana asan gencin hayatını kaybettiği ortaya çıktı. 

Akşam saatlerinde aile ziyaretinden dönen aile korkunç manzara ile karşılaştılar. Çocuklarının intihar ettiğini gören acılı aile zaman kaybetmeden polis ve sağlık ekiplerine haber verdiler. Sağlık ekipleri gencin cesedini otopsi için adli tıp kurumuna götürdüler. Konu hakkında jandarma ekipleri tarafından bir incelemenin başlatıldığı belirlendi. Ölüm ve intihar nedeninin kesin olarak anlaşılması için konu hakkında detaylı bir soruşturma başlatılırken ailenin ve sınıf arkadaşlarının derin üzüntü yaşadıkları belirlendi. 

YORUM EKLE