İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısına Şok İddia!

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ö.C. güvenlik güçleri tarafından uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesi ile gözaltına alındı. Tutuklama talebi ile hakimliğe sevk edilen İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısına Şok İddia!

Uyuşturucu operasyonlarında şok bir gelişme yaşandı. Güvenlik güçleri tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda Atatürk Havalimanı’nda uyuşturucu kuryeliği yapan bir şahıs yakalandı. Şüpheliyi yakaladıktan sonra incelemeye alan ekipler, ilginç bir sonuca ulaştı. Uyuşturucu ticareti yapan kişi ile bağlantılı olanların yakalanması için operasyon düzenleyen ekipler, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı’na kadar ulaştı.

Şüphelilerin evinde arama gerçekleştiren ekipler, çok sayıda uyuşturucu maddeye ulaştı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında uyuşturucu tacirlerinden yeni bilgilere ulaştı. Alınan son bilgilere göre İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı’nın uyuşturucu tacirlerine ev kiraladığı ve yardım ettiği belirtildi.

GÖZALTINA ALINDI

Uyuşturucu ticareti yaptığı ve yardım ettiği iddia edilen İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı ekipler tarafından gözaltına alındı. İlk olarak Bakırköy Adalet Sarayı’nda savcılığa ifade veren Ö.C, tutuklanma talebiyle Bakırköy 2.Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Burada hakim karşısına çıkan Ö.C, yurtdışı yasağı koyularak adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Öte yandan güvenlik güçlerinin uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlarının devam ettiği belirtildi. Soruşturma kapsamında Emniyet’ten daha fazla kişiye ulaşılabileceği düşünülüyor. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma tüm hızıyla devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 23:55
YORUM EKLE