İstanbul'da Hava Destekli PKK Operasyonu

İstanbul'da Küçükçekmece bölgesinde hava destekli operasyonun başlatıldığı açıklandı.

İstanbul'da Hava Destekli PKK Operasyonu

Dün akşam saatlerinde emniyet tarafından tüm ülke genelinde huzur operasyonlarının yapıldığı, ve aranılan kişi ile araçların daha hızlı bir şekilde yakalanması için çalışmaların başlatıldığı açıklanmıştı. Operasyonların ülke genelinde bir süre daha devam etmesi beklenirken daha ilk geceden pek çok kişinin gözaltına alındığı ve bazılarının adliyeye sevk edildiği öğrenildi. Operasyonların bugün itibariyle özellikle İstanbul'da biraz daha genişletildiği açıklandı. 

Teröristlere yönelik yeni bir operasyon başlatılırken polis ekipleri tarafından alınan istihbaratlar, yapılan takipler sonrasında Küçükçekmece bölgesinde büyük bir operasyonun düzenlenmesine karar verildi. Bölgede PKK terör örgütü yandaşlarının bulunduğu, ayrıca bölgede bulunan bazı işyerlerinin terör örgütüne finansal anlamda katkı sağlamaya çalıştığı öğrenildi. Durumun hemen ardından sabah saatlerinde bölgede büyük bir polis operasyonunun başlatılmasına karar verildi. 

Polis ekipleri tarafından başlatılan operasyonda şüpheli isimlerin kaçışını engellemek için mahallelerin ve bazı caddelerin zırhlı araçlar ile kapatılmasına karar verildi. Belirlenen 26 adet iş yerine yüzlerce polis tarafından eş zamanlı bir şekilde operasyon düzenlendi. Gerçekleşen operasyonun ardından bazı şüpheli isimlerin sorgulanmak üzere gözaltına alındığı belirlendi. Terör yandaşlarının ise belirlenmesi adına hala bölgede operasyonlar devam ediyor. Kapsamlı bir şekilde ilerleyen operasyonlarda hava desteğinin kaçışları engellemek için kullanıldığı belirlendi. Yapılan operasyonun PKK terör örgütünün mali desteklerinin ve kaynaklarının kurutulması için planlandığı açıklandı. Bölgede operasyonlar devam ediyor. 

YORUM EKLE