İstanbul'a son dakika 'kar' uyarısı ! Bolu'da kar yağışı başladı

Son dakika Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan günlük hava durumu açıklamasında İstanbul için kar uyarısı yapıldı. Haftabaşı itibari ile yapılan açıklamada İstanbul'da özellikle Çarşamba gününün kar ile karışık yağmurlu olarak geçeceği bildirildi.

İstanbul'a son dakika 'kar' uyarısı ! Bolu'da kar yağışı başladı

Meteoroloji'den yapılan son dakika değerlendirmesine göre Çarşamba gününün  İstanbul'da karla karışık yağmurlu geçeceği bildirildi.Özellikle hava sıcaklıklarının  Marmara Bölgesi'nde ve İstanbul'da, yağışlı havanın etkisiyle beraber  hissedilir derecede azalacağı öğrenildi.

Bugün itibariyle İstanbul, yağışlı havanın etkisine girecek .Özellikle 6 Aralık çarşamba gününde İstanbul'da kar yağışının olacağı tahmin ediliyor.Çarşamba günü hava sıcaklığının İstanbul'da, 7 ila 10 derece arasında olması bekleniyor.. Prof. Dr. Orhan Şen, "Uzun yıllardan sonra ilk defa İstanbul'a Aralık ayının ilk haftasında kar yağacak. Bu sene kar yağışının fazla olacağını öngörmüştük, gerçekleşeceğe benziyor" ifadelerini kullandı.

Son dakika gelen bilgilere göre  D-100 Karayolu ve Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı başladığı öğrenildi.

Yarın itibariyle sadece İstanbul'da değil yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı etkisini gösterecek.

YORUM EKLE