İntihar Eden Yaşlı Çiftin Vasiyetleri Tamamlanamadı

Çeşme'de birlikte ölüme giden yaşlı çiftin henüz cenazeleri teslim alınamadı.

İntihar Eden Yaşlı Çiftin Vasiyetleri Tamamlanamadı

İzmir'in Çeşme ilçesinde yaşlı bir çiftin sır dolu bir mektup bırakmalarının ardından intihara gitmeleri büyük dikkat çekmişlerdi. Burada küçük bir otele yerleşen yaşlı çift bir süre sonra hastalandıkları gerekçesi ile otelden ayrılmışlar ve oda temizliği yapıldığı sırada çift tarafından bırakılan bir mektup bulmuşlardı. Çift yazdıkları mektupta kanser hastası olduklarını ve çocuklarından herhangi bir destek göremediklerini, ölmek istediklerini anlatmışlardı.

Mektubun bulunmasının ardından hemen polis ekiplerine haber verildi. Çiftin sosyal medya hesaplarında da intihar edeceklerine yönelik çeşitli paylaşımlar yaptıkları görüldü. Son olarak sabah saatlerinde oğullarından gelen iç acıtan bir mesajın bulunması yaşlı çiftin intihar ettikleri yönündeki iddiaları kuvvetli bir hale getirdi. Güvenlik kameraları görüntüleri inceleme altına alındı. 

Güvenlik kameralarından yola çıkan polis yaşlı çiftin sahile gittiğini gördü. Üç gün sonra yapılan aramalarda yaşlı çiftin cansız bedenine ulaştılar. İkilinin denize atlayarak intihar ettikler öğrenildi. Polis tarafından konu hakkında geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı. Çiftin tüm mal varlıklarını bağışladıkları, arkalarında herhangi bir şey bırakmadıkları, intiharı bir süre önceden planladıkları öğrenildi. Ancak çiftin cenazeleri hala teslim alınamadı. Yaşlı çift daha önce vermiş oldukları vasiyetlerinde öldükten sonra bedenlerinin kadavra olarak kullanılmasını istemişlerdi. Ancak beden bütünlüğü bozulduğu için bu şekilde kullanılamayacağı ve vasiyetlerinin yerine getirilemeyeceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 15:50
YORUM EKLE