Hulusi Akar’dan El Bab’da Kritik Talimatlar

Suriye’de bulunan El Bab bölgesindeki operasyonları bizzat yöneten Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, sık sık operasyona müdahale etti. Askerleri bazı bölgelerden geri çeken Orgeneral Akar, Mehmetçik’in zarar görmemesi için elinden geleni yaptığı belirtildi.

Hulusi Akar’dan El Bab’da Kritik Talimatlar

Suriye’deki El Bab’ın en kritik noktaları olarak gösterilen Hastane Tepe ve Akil Tepe’deki operasyonları bizzat yönetti. Gece boyunca Genelkurmay Karargahı’nda bulunan Akar, sahada bulunan askerlere sürekli talimatlarda bulundu.

KOMUTANLAR KARARGÂHA ÇAĞIRILDI

Alınan son bilgilere göre kritik operasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar yönetti. Etiyopya Cumhurbaşkanı onuruna verilen yemeğe katıldıktan sonra karargaha gelen Akar, Hava ve Kara kuvvetlerini de karargaha çağırdı. Genelkurmay İkinci Başkanı’nın da katıldığı toplantıda operasyonlar bizzat yönetildi. Komutanların karargaha gelmesi üzerine operasyon sabaha kadar yönetildi. Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezi’nden gelişmeleri anlık olarak takip eden komutanlar, sahadaki askerlere bizzat talimat verdiler.

İHA GÖRÜNTÜLERİ İLE TALİMAT VERİLDİ

Sahada bulunan askerlere anlık olarak talimatlarda bulunan Orgeneral Hulusi Akar ve diğer komutanlar, operasyonun başarı ile sonuçlanması için ellerinden geleni yaptılar. Sabaha karar Harekat Merkezi’nde bulunan Orgeneral Hulusi Akar, daha sonra odasına çıktı ve operasyonu buradan yönetmeye devam etti. Odasında İHA görüntülerini izleyerek çeşitli talimatlarda bulunan Akar, operasyonda askerlerin zarar görmemesi için “O bölgeye gitmeyin” “Askerleri geri çekin” “O bölge riskli” şeklinde emirler verdi.

YORUM EKLE