HDP Milletvekili Gözaltına Alındı

Halkların Demokratik Partisi Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, 2 gün önce mahkeme tarafından tahliye edilmişti. Savcılığın itiraz üzerine HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda tekrar gözaltına alındı.

HDP Milletvekili Gözaltına Alındı

Bilindiği üzere OHAL kapsamında terör örgütlerine yönelik operasyonlar başlatılmıştı. Bu operasyonlarda PKK’nın siyasi kolu olan HDP’ye de operasyon düzenlenmişti. Operasyon kapsamında HDP eş genel başkanları, milletvekilleri ve temsilcileri tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında Halkların Demokratik Partisi Şırnak Milletvekili Ferhat Encü de yer alıyordu. Silahlı terör örgütüne üye olmak ve örgüt propagandası yapmak suçlarından 22 yıl hapis istemi ile tutuklanmıştı. 15 Şubat Çarşamba günü Kocaeli Kandıra Cezaevi’ne konulan HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, Diyarbakır ve Şırnak’ta yapılan mahkemeler sonrası tahliye edilmişti.

FERHAT ENCÜ HAVALİMANINDA TEKRAR GÖZALTINA ALINDI

Tahliye edilmesinin ardından HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, bu sabah İstanbul’dan memleketi Şırnak’a gitmişti. Şerafettin Elçi Havalimanı’na iniş yapan Ferhat Encü, havalimanında bulunan polisler tarafından gözaltına alındı. Encü’nün tahliye olmasının ardından savcılığın itiraz ettiği ve Encü’nün tekrar tutuklanmasına karar verildiği belirtildi. Ekipler tarafından gözaltına alınan Encü, işlemlerinin ardından emniyete getirildi. Burada sorgusu yapılacak olan Encü, hakim karşısına çıkacak.

Öte yandan terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonlar devam ediyor. Yapılan soruşturmalar kapsamında operasyonların ve tutuklanmaların daha da artabileceği belirtildi. Terör örgütleri ile ilgili soruşturmalar devam ediyor.

YORUM EKLE