Fransa'nın Başkenti Paris'te Polise Silahlı Saldırı ! DEAŞ : Biz Yaptık

Fransa'nın başkenti Paris'te polise silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda bir polis hayatını kaybetti, saldırganın ise öldürüldüğü açıklandı. Terör örgütü DEAŞ'a ait yayın organlarında, Paris'teki saldırının örgüt tarafından üstlenildiği duyuruldu.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen silahlı saldırıda 1 polis hayatını kaybetti, 1 polis yaralandı. Saldırganın öldüğü bildirildi. Polis, olay bölgesinde ikinci bir saldırganın olabileceği yönünde operasyon yapıyor. Terör örgütü DEAŞ'a ait yayın organlarında, Paris'teki saldırının örgüt tarafından üstlenildiği duyuruldu.

Paris polisi başkentte adeta kırmızı alarm verirken, AVM'ler, metrolar ve kalabalık caddelerde çok geniş güvenlik önlemi alındı.

ÖZEL TİM OPERASYON BAŞLATTI!

Çatışmanın çıktığı Paris'in ünlü Şanzelize Caddesi'nde özel polis timinin operasyon başlattığı kaydedildi. Polis yetkilisi, Twitter hesabından açıklama yaparak,, vatandaşların olayın yaşandığı bölgeden uzak durmasını ve verilen talimatlara güvenlikleri gerekçesi ile uyulmasını istedi.​

Polis özel timleri, Şanzelize Caddesi'nde çıkan çatışmanın bir terör eylemi olabileceğini değerlendirmesini. Polis saldıranların  en az 2 kişi olduğu belirtilirken olaya ilişkin - çok yönlü soruşturmanın sürdüğü açıklandı.

Polis, Şanzelize Caddesi yakınlarında bir silahlı saldırının daha gerçekleştiğini bildirdi. Olay yeri yakınlarında bulunan 3 metro istasyonu kapatıldı.

HOLLANDE: SALDIRI TERÖR BAĞLANTILI

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, polise düzenlenen saldırının terör bağlantılı olduğunu açıkladı.

Hollande saldırganla birlikte 2 ölü olduğunu doğruladı.

 SEÇİM KAMPANYALARI İPTAL EDİLDİ

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak olan Le Pen ve Fillon, seçim kampanyalarını durdurmaya karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 01:21
YORUM EKLE