FLAŞ! YSK Referandum İptal Başvurularını Reddetti

Yüksek Seçim Kurulu referandum ile ilgili CHP, HDP ve Vatan Partisi'nin yapmış olduğu iptal başvurusunu reddetti. Karar oy çokluğu ile alındı

FLAŞ! YSK Referandum İptal Başvurularını Reddetti

Günlerdir tüm Türkiye'nin gözlerini çevirdiği YSK, son kararını verdi. Cumhuriyet Halk Partisi,Vatan Partisi Ve Halkın Demokrasi Partisi'nin, " tam kanunsuzluk" iddiası ile yapmış olduğu başvuru, YSK tarafından oy çokluğu ile reddedildi.

10 ÜYE RET, 1 ÜYE KABUL!

CHP, HDP ve Vatan Partisi, referandumun iptaline ilişkin taleplerini YSK'ya dün iletmişti. itiraz başvurusu, saatler süren toplantıda ele alındı.

Referandumun iptaline yönelik başvuru, 1'e karşı 10 oyla reddedildi.

YSK KARARIN ARDINDAN YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Vatan Partisi tarafından ayrı ayrı Yüksek Seçim Kuruluna sunulan dilekçeler ile 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Anayasa Değişikliği Halkoylamasının tam kanunsuzluk nedeniyle iptaline ilişkin talepler, bugün (19 Nisan 2017) saat 10.30’da başlayan Yüksek Seçim Kurulu toplantısında görüşülmüş, yapılan değerlendirmeler neticesinde, her üç talebinde ayrı ayrı oylanması sonucunda 10 üyenin red, 1 üyenin kabul yönündeki oyları ve oy çokluğu ile reddine saat 17.30 itibariyle karar verilmiştir.

CHP ŞİMDİ NE YAPACAK?

YSK'ya referanumun iptali için başvuran CHP, daha önce yaptığı açıklamada, " YSK, itirazımızı redderse önce Anayasa Mahkemesi'ne, ardından da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidecek...
 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 18:17
YORUM EKLE