Fırat Kalkanı'nda son durum: Stratejik öneme sahip El Bab'ın tepeleri artık ÖSO'nun

Fırat Kalkanı Harekatı'nda son durum... Türk Silahlı Kuvvetleri'nin El Bab bölgesinde yürüttüğü operasyonlar kapsamında bu sabah terör örgütü DEAŞ mensupları, Türk askerlerine saldırı düzenledi, 2 asker şehit oldu. Ayrıca Fırat Kalkanı Harekatı'nın 169. gününde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre, El Bab'ın kontrolü için dün gece başlatılan operasyonlar sonuç verdi ve stratejik öneme sahip El Bab tepelerinin, TSK'nın desteklediği Özgür Suriye Ordusu unsurlarınca ele geçirildiği belirtildi.

Fırat Kalkanı'nda son durum: Stratejik öneme sahip El Bab'ın tepeleri artık ÖSO'nun

El Bab’a ilerlemeye çalışan Özgür Suriye Ordusu güçlerini destekleyen Türk askerlerine, terör örgütü DEAŞ mensupları sabah saatlerinde saldırı düzenledi. Türk Silahlı Kuvvetleri, El Bab'da 2 askerin şehit olduğunu, 15 askerin de hafif yaralı olduğunu açıkladı. Bölgeden tahliye edilen yaralı askerler tedavi için Kilis Devlet Hastanesi'ne gönderildi.

Ayrıca, yapılan bir açıklama ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye'yi terör örgütü DEAŞ militanlarından temizlemek için Özgür Suriye Ordusu'na destek verdiği Fırat Kalkanı Harekatı'nın 169. gününde, dün gece başlatılan operasyonlar neticesinde, El Bab'ın stratejik tepeleri ele geçirildi.

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden harekat kapsamında, terör örgütü DEAŞ'a ait 254 hedef vuruldu, 58 terörist etkisiz hale getirildi. Koalisyon güçlerince El Bab'a düzenlenen 7 hava harekatında ise 13 hedef imha edildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 13:35
YORUM EKLE